Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb 7 km/ órás kocogás 30...

Kb 7 km/ órás kocogás 30 percen keresztül megfelelő zsírégető mozgás?

Figyelt kérdés

Egyelőre ennyi megy. A 7 km/óra csak átlagsebesség, mert kint kocogok, és nem tudom mérni, csak utólag a megtett útból és az időből.

Csak azt nem tudom, ilyen lassú tempójú kocogást éremes-e egyáltalán csinálni, vagy még "gyúrjak" rá az erőnlétre gyaloglással?

Úgy terveztem, hogy ezt a lassú tempós "csoszogós kocogást" :) feltornázom 40 percre, és amikor az már megy, akkor próbálom a sebességet növelni.

Mit gondoltok?

Majdnem elfelejtettem: 87 kg vagyok, kb 63-nak kéne lennem, légyszi ezt is vegyétek figyelembe. Ja, és lány vagyok:)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


2009. júl. 16. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A zsiregetes kb 30 perc utan indul be, szoval probalj meg inkabb 5-6 km/h-s sebesseggel 1 orat kocogni.
2009. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 12,2 km/órát futok félmaratonon, de én is voltam kezdő. Szerintem jól gondolkodol, elsődleges a távolság növelése, és ha már megvan stabilan egy nagyobb távolság, akkor lehet figyelni a sebességre is. És ha már a távolsággal és a sebességgel is elégedett vagy, akkor újra lehet növelni a távolságot, majd a sebességet, és ki tudja, hol állsz meg. Aztán megpróbálkozhatsz emelkedőkkel is először mondjuk egy erőltetett gyalogmenetben felfelé, és ha megy, lassú futással is.

Én egyébként marhaságnak tartom ezt a zsírégető, meg nem zsírégető mozgást. Ne azért fuss, hogy zsírt égess, hanem, mert futni jó. És ha szereted, akkor eleget fogsz futni ahhoz, hogy mellesleg a fogyást is elősegítse. Ennek belülről kell jönnie. Ezzel együtt gratulálok, hogy ilyen túlsúllyal nem nyavajogsz, nem csodaszereket keresel (amik úgy sincsenek), hanem ezt a kézenfekvő, természetes megoldást választottad. Más úgysem segítene. (Na meg persze a táplálkozás átalakítása.) Arra külön figyelj, hogy akkor se egyél többet, amikor futsz, ez nagyban elősegíti a fogyást. Lehet még egy a probléma a túlsúlyos futóknál, az izületek terhelése. Erre is figyelj oda, és hát csak annyit csinálj amennyit bírsz, mert a futás a szívet terheli. Viszont próbálj mindig fejlődni. Aztán majd megtalálod a neked optimális távolságot és sebességet mindezek figyelembe vételével. Úgy látom, jó úton jársz.

2009. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!