Valaki kitudna segíteni egy jó tánc hellyel?
mnejél rúdtáncúni én is ottan tanultam meg
53/L
Szia!
Én csak abban tudok neked segíteni, ha mondasz egy konkrét tánc stílust.
Nem ismerlek, fogalmam sincs, hogy mi tetszene neked!
A rock n roll-ról nem tudok véleményt alkotni!
A modern tánc egy gyüjtő fogalom, kb. annyi féle óra van, ahány tanár.
Ha nincs semmilyen tapasztalatod a táncok területén, ha a hajlékonyságod és a kondid nagyon rosz, akkor azzal a stílussal szerintem eléggé meg fogsz szenvedni!
Bár ez is egyén függő...
Mitől „modern” egy tánc? És mit is jelent egyáltalán ez a kifejezés? Sokan tévesztik össze más, a napjainkban gyakorolt mozgásművészeti irányzatokkal a modern táncsport irányzatait és táncfajtáit.
Általánosságban valamennyi olyan táncirányzatra, gyűjtőnévként kezdték el használni a hatvanas évek végén és a hetvenes években a tánc-szakírók (pl. Don Herbison-Evans a tánctermi „modern” táncokra /1968/, Lori Heikkila a dzsessz-irányzatokra /1969/, James Ottan az akkori disco és hustle irányzatokra /1971/), amelyek nem egyértelműen a klasszikus balett, illetve a definiált társastánc (tíztánc) irányzatokra voltak visszavezethetők. Az akkori disco táncból kifejlődött, illetve a swing és a disco egymásra hatásából kifejlődött számos táncfajta és variáció, valamint a street dance irányzatok kialakulása további táncfajtákkal, önállósuló táncirányzatokkal gazdagította a „modern” néven aposztrofált táncok palettáját. A hetvenes évek második felében és a nyolcvanas évek elején elsősorban Olaszországban és Németországban kezdték ide számítani a rock-and-roll versenyeken is megjelenő, akrobatikus változatát és a később más irányban is versenyrendszerbe gyűjtött, úgynevezett divattáncokat (divatjellegű társastáncok).
A hetvenes és nyolcvanas években több versenyirányzat a sportjelleget felismerve kezdte rendszerezni ezeket a táncfajtákat vagy ezek közül néhányat. Ilyenek voltak a Dance Friends’ Festival néven kezdődött, a mai napig Las Vegasban évente megrendezett egyesült államokbeli versenyek, a Modern Dance Association (Liverpool) 80-as években népszerű és a mai napra British Federation of Festivals néven működő angliai versenyrendszere, a németországi IIG, az olasz alapítású IDO, majd később az ausztriai székhelyű ESDU, a belgiumi EFEDF és később az ugyancsak belgiumi EFDO, napjainkban pedig az egész területet újra feldolgozó és teljesen egyedi versenyrendszerbe integráló IDF (International Dance Federation).
Mint minden táncterület, ezek a területek is folyamatosan fejlődnek, a bármely időpillanatban szabályokkal rögzített változatokon is túllép az idő. Ezt ismerte fel az IDF, amikor 2002-ben – elsősorban olaszországi kezdeményezés alapján – tizennégy táncfajta tekintetében új alapokra helyezte a modern táncsportot, áttekintve a más kezdeményezésekben hasznos és előremutató tapasztalatokat, és integrálva ezeket egy egyszerű, közérthető, rendszeresen aktualizált rendszerben, amely a folyamatos fejlődést éves gyakorisággal követi.
Természetesen számos más táncirányzatra is mondják, hogy az „modern”, például van a modern jive-nak és a modern salsának is önálló nemzetközi szervezete. Létezik „modern” balett is – mintegy a megújulást jelezve ezzel a jelzővel a klasszikus baletthez képest. Azonban általánosságban a modern táncsport területének táncfajtáiról beszélve az IDF által újra-feldolgozott táncokat értjük.
Az IDF tevékenységét a www.idfdance.com honlap részletesen írja le.
A szövetség magyar tagszervezete a Modern Táncsportok Magyarországi Szövetsége, amelynek honlapja a www.dancewch.com címen található.
Mindkét honlap az aktuálisan a modern táncsportokhoz tartozó táncfajtákról és szabályzatukról, a vonatkozó versenyrendszerről is hasznos információkat tartalmaz.
Magyarország az IDF jelenlegi tagságában az egyik vezető szerepet kivívott nemzet. Nem csak a fantasztikus sikerrel megrendezett két, 2004 és 2005 évi győri világbajnokság, hanem a nemzetközi versenyeken elért kiemelkedő eredményesség miatt is elmondhatjuk: hazánk mind a négy korosztályban (mini, youth, junior és felnőtt), szinte valamennyi táncfajta kategóriáiban (solo, duo, páros, kiscsoportos, formációs) jelentős sikereket érve el mindig az éremtáblázat első helyén végzett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!