Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék magasabbra rúgni?

Hogy tudnék magasabbra rúgni?

Figyelt kérdés
170 cm magas vagyok, de kb csak 1 méterig tudok fölrúgni, néha sikerül 120cm körül is kb. De még a saját mellkasomig se tudok és ez elég szánalmas szerintem. Nem vagyok dagadt se, 68 kiló vagyok, már ha ennek van jelentősége. Nem tudom hogy kéne nyújtanom, vagy mit kéne csinálonom, hogy legalább a saját nyakam magasságáig sikerüljön fölrúgnom. Valaki tudna segíteni, hogy milyen technikákkal sikerülhetne ez?
2012. júl. 20. 07:26
 1/6 anonim válasza:

Mindegy milyen magas vagy. Légy körültekintő az izomzatodhoz és inakhoz.:-)

Lassan nyújtógyakorlatokat kell végezni. És ne kapkodj ha kicsit fáj az jó akkor tartsd ott egy darabig majd vissza... ezt ismételgesd.

Sose fájjon annyira, hogy megutáld.


Ökörköri

2012. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz, de tudnál írni pár gyakorlatot? Mert nem tudom jókat csinálok e. Azt szoktam, hogy állok egymás mellett van a két lábam egyenesen és lehajolok a legaljáig. Meg hogy ülve kinyújtom és úgy hajolok oda, ezek jók?
2012. júl. 20. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Adok egy egyszerűbb tanácsot, járjál ITF Taekwondo edzésekre, ott megmutatják, hogyan kell jól nyújtani, valamint megtanulsz hatékonyan pusztítóan rúgni, ugyanis az ITF taekwondo egy rúgás-centrikus harcművészet.


Íme:

http://www.youtube.com/watch?v=mEZ6Ycv49XA

2012. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Nyújtani kéne és jó technikával. Nem kell belerugózni a nyújtásba meg kell fogni valahol és tartani akkor is ha fáj. Én abszolút nem mondanám magam hajlékonynak, de simán rúgok saját fejmagasságom felé. (190-193 vagyok)
2012. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, remélem menni fog
2012. júl. 20. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos én régebben egy fél méterig tudtam felrúgni de van egy jó negoldás magas rúgásra szépen a lábad ráteszed mondjuk egy olyan csípő magasságú ágyra,padra akármi és egyre a másik lábaddal hátrébb és hátrébb lépsz miközben a feltett lábadat nyomod lefelé ha verekedésre szeretnéd használni a rúgást esetleg akkor ez tökéletes gyakorlat a fejberúgáshoz!!! remélem segítettem.
2013. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!