Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb? A...

Szerintetek melyik a jobb? A WTF taekwondo vagy az ITF taekwondo?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 19:45
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a WWE
2012. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ITF.


A WTF taekwondo az tulajdonképpen az olimpiai TKD, dél-koreai. Mellkas védőben, fejvédőben mindenféle védőcuccokban rugdossák egymást, ütés nincs benne.

Jó oké, most mindjárt jön 1-2 WTF TKD-s és elhisztizi, hogy már pedig van benne ütés. Ami mondjuk igaz is mert tényleg van benne 1-2 kéztechnika, na de az lóf@sz, na meg szinte nem is gyakorolják, megnézel 20 olimpiai TKD meccset, a 20-ból talán találsz egy olyan meccset ahol az egyik egyszer megpróbál ütni, na de persze mellé megy.

Rúgni azért meg lehet tanulni, utcára viszont semmit sem ér.


Az ITF TKD viszont már nem sport, hanem harcművészet. Ez a TKD tradicionálisabb változata (ha jól tudom ez észak-koreai). Ugyan itt is a rúgások dominálnak, de itt már vannak azért ütések is (nyilván nem fogsz megtanulni úgy ütni, mint egy ökölvívó vagy savate-os). Na meg van benne egy-két ilyen földreviteles-gáncsolásos önvédelmi technika is, de főként sok-sok rúgás. Ezt már inkább lehet alkalmazni utcára, itt nincsen annyi védőcucc mint a WTF-be, és bizony fejre is ütnek.

2012. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az előző válaszadónak teljesen igaza van, nem is fűznék hozzá semmit, én az ITF-et csinálom és nagyon jó. Tényleg közelsincs annyi védőcucc mint WTF-ben, edzéseken párküzdelmekkor a sok-sok rúgás mellett rengeteget nyom a latba a kéztechnika is az ütések fejre, sokat bokszolunk is pl, mert fontos h. a kar is erősödjön, bár én elsősorban a látványos lábtechnika miatt választottam ezt! A pl nekem nem tetszik, de persze hasznos!
2015. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az előző válaszadónak teljesen igaza van, nem is fűznék hozzá semmit, én az ITF-et csinálom és nagyon jó. Tényleg közelsincs annyi védőcucc mint WTF-ben, edzéseken párküzdelmekkor a sok-sok rúgás mellett rengeteget nyom a latba a kéztechnika is az ütések fejre, sokat bokszolunk is pl, mert fontos h. a kar is erősödjön, bár én elsősorban a látványos lábtechnika miatt választottam ezt! A boksz pl nekem nem tetszik, de persze hasznos!
2015. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!