Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg haveromat,...

Hogyan győzzem meg haveromat, hogy hülyeséget csinál az apja tanácsára a kánikulában futás közben?

Figyelt kérdés
Van ez a haverom, eléggé duci.. 120kg pár hónapja elkezdett fogyózni de valami elvetemült megszállottsággal, az apja tanácsára a déli kánikulában nagykabátban sálban és sísapkában fut, azt hiszi, hogy az izzadás és a fogyás összhangban vannak... nem hiszi el nekem, hogy ez káros nagyon, mert nem tudom megindokolni... mit kéne neki mondanom?

2012. jún. 24. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki hülye az haljon meg!
2012. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy azzal csak vizet veszt és amint iszik azonnal visszakerül a szervezetébe. Na meg ekkora túlsúlyal még futni sem kéne mert szarrá mennek az izületei inkább ússzon.

Elég hülyén nézhet ki amúgy ilyenkor...

2012. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel inkább szaunába menjen. Szerintem mutass neki cikkeket, hiteles forrásból. pl bodybuilder.hu-n vannak írások ebben a témában is. Édesapjának meg körül gratulálok, hogy ennyi ésszel megérte a felnőttkort.
2012. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*külön
2012. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülyén nézhet ki kabátban és sísapkában. Gyerekként én is elhittem hogy a szauna, izzadás fogyaszt. A fas.zt. A fogyáshoz kalóriadeficit(kevesebb kalóriát eszel mint amennyit felhasználsz) kell. A mozgás csak rásegít.

A fogyás akkor következik be ha a pulzusod sokáig nagyobb szinten van, az izzadás csak ennek a mellékterméke. Tehát ha valaki -10 fokban pucéran 1 órát ugrálókötelezik, az ugyanannyi kalóriát éget el mintha valaki 1 órát ugrálókötelezne +30 fokban. Legfeljebb az utóbbi esetben több víz jön ki belőle de az nem számít. De mozoghat 4x többet ha közbe 4x többet eszik, akkor nem fog lejönni róla a zsír.


Igazság szerint igaz, az izzadás és a fogyás összhangban van. De az izzadással csak a víz "fogy" belőled,nem a zsír.(Pl nekem 1 nap 2kg-t is változik a súlyom a vízivástól/izzadástól/hugyozástól, de ez nem számít)


Ha tényleg kabátban fut 30 fokban, több mint 100 kg-al. Valószínűleg össze fog esni valamikor, vagy rosszabb.


30 kg-t leadva mit ajánlok a fogyáshoz? Keresgéljen kimondottan szálkásító étrendeket.Nyáron Este- reggel futhat is akár ha bírja(az ugrálókötelezés is jó), de nappali 30-40 fokban inkább kutyasétáltatás, biciklizés, sok folyadékbevitel mellet. És válasszon ki 1 napot(pl: vasárnap, reggel) és akkor mindig vasárnap reggel mérje meg a testsúlyát.


Ha ezt megmutatod neki, talán meggyőznéd.

2012. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

na jó nem leszek bunkó, pedig lett volna hozzá szólásom

na a lényeg az hogy mond meg neki hogy ezzel csak kiizzadja a vizet a testéből amit később külső erőforrásból úgy is pótolna

inkább biciklizzen de a legfontosabb a diéta

2012. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia, ez tényleg rettenetes butaság, gyorsan le kéne őt állítani. Pl. mondhatod neki, hogy egyszer csak megállhat a szíve, szerintem az elég jó érv. Az apja meg szégyellje magát! 120 kg-mal eleve nem túl jó megoldás a futás, szét fogja szedni az ízületeit, szétmehet a térde, ennyi túlsúly miatt. Sokkal jobb lenne, ha átalakítaná az étrendjét, és inkább úszni járna, meg gyalogolna napi 5 km-t.
2012. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Gondoltam hogy nem a legjobb, de azért kicsit ijesztő amit írtok.

Rendszeresen kerékpározok sportszerűen, de megyek gyakran melegben is, reggelente majdnem volt már hogy 35 fokban, ez is veszélyes?

Nem vagyok 120 kiló, sportos vagyok de attól izzadok kegyetlenül, bár helyben pótlom a folyadékot.

2012. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: Ha eleget iszol biciklizés közbe, egyáltalán nem veszélyes. Legfeljebb ha veszélyes szinten van az uv sugárzás.
2012. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Linkoln ***** válasza:
Ok, köszi, csak már megijedtem hogy a nagyfokú izzadás vagy szívveréstől majd kidurran a szivem vagy valami :D
2012. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!