Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nyújtsam a lábfejemet?

Hogyan nyújtsam a lábfejemet?

Figyelt kérdés
Táncolok, és szeretném, ha szebb spiccem lenne. Milyen gyakorlatokat tudtok rá? Nekem az edzőm szokta lenyomni, meg szoktam többféleképpen ránehezedni, de nem látom a fejlődést. Mennyi idő, amíg betörik a spiccem, és milyen gyakran kellene nyújtanom?

2012. jún. 24. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem értek a tánchoz, de az anatómiához úgy ahogy igen, szerintem ne törögesd! Ínszalagok, csontok kapaszkodnak ott egymásba, és még ha szép is a "szép spicc" nem biztos, hogy a testednek az úgy jó.

Esetleg az használhat valamit, ha spiccben a hátrafelé néző lábujjaidat a padlónak szorítva a sarkad a talaj felé közelíted, ezzel nyújthatod a bokádat kicsit.

2012. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, többek között így is szoktam nyújtani. De a kulcsszavakként megadott sportokban mind csinálják, nagyon ritka, hogy valakinek magától megy - akár a spárga. A balerinák sem tudnának spicc-cipőt használni, ha nem lenne elég laza hozzá a lábfejük.
2012. jún. 24. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, világos, de míg a spárga az extrém volta miatt végül is természetes mozgás a testnek, és az anatómiai tulajdonságainak megerőszakolása nélkül is működik, a spicc betörése nem egészséges. Csak akkor érdemes megjátszani, ha valóban nagyon komoly céljaid vannak a tánccal.
2012. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia, én szinkronuszom, mi nagyrészt állunk rajta, nyújtott térd, zárt boka... De egyébként nem csak a lazaság, az is nagyon fontos, hogy a talpizmaid megerosodjenek. Szórj ceruzakat a földre és vedd fel őket a labujjaiddal és sok spicc-pipa gyakorlat;)
2012. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. szept. 25. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én ritmikus gimnasztikára jártam. Nálunk a spiccre kellett leguggolni és hátul megtámaszkodni.
2013. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lábfej az egyik legnehezebben nyújtható testrészünk. Inkább született adottság, ha valakinek szép a spicce, illetve kis korban még alakítható. Óvatosan nyújtsd!!
2013. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jé egy ír sztepp táncos.. :)

Én is az vagyok.. :D

2015. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!