Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire számít ez az egész?...

Mennyire számít ez az egész? (testépítés)

Figyelt kérdés

Ahány ember, annyi vélemény. Ez teljesen korrekt is, mivel mindannyian mások vagyunk, mégis valamerre el kell indulni, valamilyen támpontba kapaszkodni kell. Két hónapja edzek még csak, viszont már a 48ezredik verziót hallom, hogy az edzéseket hogyan csináljam. Jelenleg heti 3-4et edzek, egyik sem több mint egy óra. (egyik nap mell, másik nap hát, aztán bicepsz/tricepsz és végül láb/vádli/vállak, valamint hasra minden edzés után). Most úgy vagyok vele, hogy minden izomcsoportot egyszer edzek heti szinten, viszont azt elég intenzíven. Ennek sok előnyét látom, mert pl. mell edzésnél csinálok 5-6 gyakorlatot, amikkel a mellemet minden oldalról meg lehet dolgozni, így érzem kereknek az egészet. Na most ott van a másik oldal, akik azt kérdezik: "heti 1x? pff.. kevés". "Inkább csináld úgy, hogy heti 2-3 teljes testedzés, alacsonyabb intenzitással. Kész". Ebben az esetben viszont lényegesebben kevesebbet edzek egyszer egy izomcsoportra.


A lényeg: Nem akarok se Schwarzenegger, se Cutler lenni (persze elismerem és csodálom a munkájukat), csak egy sportosabb külsőre vágyok, és lehetőségeimhez mértem kihasználni adottságaimat. Szóval megéri ez az egész hercehurca, hogy így beleássa magát az ember, ha nem számít neki igazán az, hogy az izmai milliméterre passzoljanak a többihez képest? Ha igazából nem az a cél, hogy színpadon versenyezzen?


Én az az ember vagyok, aki szereti a rendet, és a dolgait egy nagyjából meghatározott rendszerbe igazítani. Ezért is próbálom a lehető legjobb megoldást választani, ezért van szükségem ész érvekre, megerősítésekre, akár kritikákra is, csak a kismillió verzió közül lehetetlen kiválasztani a megfelelőt, ami pont hozzám fog passzolni.


Ti mit gondoltok? vagy tényleg teljesen mindegy ez ilyen szinten?


2012. jún. 20. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az első pár hónapban míg elsajátítod a gyakorlatokat addig csinálnék teljes testes edzést utána mindenképp osztottra váltanék!

Mellre sok az 5-6 gyakorlat!

ha már osztott edzésprogramra váltasz akkor is 4 gyakorlat mennyen nagy izomcsoportokra (Láb, mell, hát)

kicsi izomcsoportokra pedig 3 ( bicepsz,tricepsz. váll stb)

2012. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz különösebb babérokra törni, csinálj teljes testes edzéseket heti 2-3 alkalommal. Ha tovább akarsz lépni, válthatsz kettéosztott edzésre (heti két nap néhány izomcsoport, heti két nap a többi izomcsoport).

Itt van néhány ötlet (angolul):

[link]

2012. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, viszont eddig akárhányszor csináltam teljes testedzést, 2 órámba beletelt, eléggé fárasztó, a végén már nem maradt túl sok energiám. Egyébként ha nem teljes testeset csinálok hanem maradok az osztottnál, akkor nem kevés a 4 ill. 3 gyakorlat egy izomcsoportra?
2012. jún. 20. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha teljes testes edzést végzel, akkor egy izomcsoportra csak egy gyakorlat megy, így nem lesz túl hosszú az edzés.
2012. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért hallottál annyiféle variációt, mert sokféleképpen lehet jól csinálni, kérdés, hogy neked melyik tetszik a legjobban. Tényleg csak ezen múlik! Oldalakat lehetne írni a lehetőségeidről. Én azt javaslom, csak a rálátás végett olvass utána a HST edzésmódszernek, az egy jó ellenpontja a klasszikus testépítő módszereknek. Ezzel már lesz alapod arra, hogy új megközelítésben lásd a dolgokat, és eldönthesd, neked mi a legjobb.
2012. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a testépítésben minden egyénfüggő, ahány ember annyi vélemény. ez a sport legnagyobb hátránya, és egyben szépsége is, mert minden ember kénytelen így figyelni a testre reakcióit, és kiismerni azt, noha akár több hónapba is beletelhet hogy ráérezz mi az ideális neked.


mellesleg minél jobban belefolysz a témába annál nagyobb kavar lesz a fejedbe, mert még a tudatlanok is szakértőnek adják elő magukat a fórumokon, sőt még sokszor a profik is teljesen eltérő véleményeken vannak, így nincs egy biztos támpont.


viszont vannak dogmák, amiket hellyel-közzel mindenki elfogad, pl 3 óránkénti kajálás, csirke, rizs, lenmagolaj, etc.etc. ezekre érdemes építkezni, és a végén egyénre szabni a dolgot.


én azt javaslom próbálkozz egy sablon 3napos edzéstervvel, tökmind1, h ideális-e ez neked vagy sem, az első pár hónapba tuti fejlődni fogsz még tökéletlen kajával is, mert nincs hozzászokva a tested a rendszeres izommunkához.


olvasnivalók: body.builder.hu, tesztoszteron.hu

2012. jún. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


annyit tennék hozzá, hogy vigyázni kell , mert nem mindenki hozzáértő mégha annak tűnik is.


én anno éjszakákat töltöttem a gép előtt, mert a fejlődés koncepciója mindennél fontosabb volt számomra, ezen kattogtam éjjel-nappal, hogyan tudnék jobban fejlődni, aztán rájöttem, hogy úgyis megy ez magától, lassú víz partot mos alapon, és a változás nem napokban, hetekben hanem hónapokban és években mérhető csak.

2012. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!