Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki foglalkozik itt calisthenic...

Márkó02 kérdése:

Ki foglalkozik itt calistheniccel?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan embereket megismerni kik csak a calistheniccel foglalkoznak és a konditermet messziről kerülik! A konditermet fényezők, kérem kíméljenek meg!
2012. jún. 14. 23:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tömegnövelő étrendbe kezdeni inkább súlyzós edzéshez érdemes, mivel annak eleve az a célja, hogy izmosítson. A calisthenic-nek ez csupán mellékhatása. Természetesen a speciális étrend gyorsíthatja a fejlődést calisthenic-ben, de szerintem ez az edzésmódszer nem arra hivatott, hogy kihasználja a az ilyen étkezés előnyeit.
2012. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyet értek! És nekem megfelel a fizikai erő is! Szerintem látványosabb az egykezes fekvő, mint a 46os kar! Lehet hogy csak én vagyok ez a primitív gondolkodású ember! Amúgy szerinted, a calistheniccel nagy izmaim lesznek vagy csak formásak?
2012. jún. 17. 09:45
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak ott tévedsz, hogy azt hiszed, hogy izmosabb ember nem bír egykezest. Testépítő vagyok de nekem nem gond az egykezes fekvő és az egylábas guggolás.:)
2012. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De azért a mai fiatalság már nem ilyen! Ők csak az izomra és a felfújtságra feszítenek! Közben meg egy komolyabb fizikai munkában, megszakadnak! Sajnos tanuja voltam! Megkértek egy 42es karú 18 évest, hogy toljon el egy 50 kilós raklapot! Rendesen megszenvedett vele! Kezd elfásulni a világ testépítés terén!
2012. jún. 17. 12:07
 15/16 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen is, de ez téged nem kellene, hogy zavarjon. Van aki csak jobban akar kinézni, ez a célja, nem az erő. Te pedig erős akarsz lenni. Mások a célok, de azért én nem nézek le valakit, mert gyengébb nálam vagy más sportot választ, mint én. Szerintem el kellene fogadni mások céljait is és nem azt keresni, hogy ő miben gyenge.
2012. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad összekeverni a kozmetikai izomépítést a súlyzós erőedzéssel. Mondjuk úgy, hogy minden igazán erős ember izmos (nem feltétlenül hatalmas, de így vagy úgy izmos), de egy izmos ember nem feltétlenül erős. De ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül gyenge! Nézz meg egy profi erőemelőt, nem sokkal kisebb, mint egy profi testépítő - csak pusztán mások az arányai -, és mondanom sem kell, milyen iszonyú ereje van. Annyiban igazad van, hogy valóban nem jellemző a testépítőkre az, hogy törekedjenek az arányos erőre. Montez egy ritka kivétel. De ettől még nem szabad azt gondolni, hogy a testépítés eleve kizár ilyen képességeket, mert ez távolról sem igaz.

Egyébként a calisthenic-től és ugyanúgy megizmosodsz. Nem annyira, mintha komolyan súlyzóznál, de nagyon is megizmosodsz. Mint egy tornász. Remekül néznek ki. Az izomtömeg változása nélkül nem tud változni az izom formája, ugyanis nem olyan, mint a gyurma, hanem inkább mint egy gumitömlő - csak úgy tudsz változtatni a formáján, ha feltöltöd.

2012. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!