Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki foglalkozik itt calisthenic...

Márkó02 kérdése:

Ki foglalkozik itt calistheniccel?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan embereket megismerni kik csak a calistheniccel foglalkoznak és a konditermet messziről kerülik! A konditermet fényezők, kérem kíméljenek meg!
2012. jún. 14. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Például én.

Azonban fontos megjegyeznem, hogy a megfelelően végzett súlyzós edzés biztonságos és hatásos módja az erő és az izomtömeg fejlesztésének. Tehát alaptalan és értelmetlen rangsorolni a calisthenic-et a súlyzózással, pusztán cél és ízlés kérdése, ki melyiket választja. Jómagam is azért kerülöm a súlyzókat és edzek saját testsúllyal, mert minimalista beállítottságú vagyok, és ez felel meg jobban az ízlésemnek.

2012. jún. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én kerülöm a konditermet, mert otthon edzek súlyzókkal. :)

Nincs bajom a saját testsúlyos edzéssel, én is szoktam ajánlani, de szerintem nincs értelme mindig összahasonlítani a különböző edzésmódszereket és rivalizálást kiváltani az emberek között. Minden edzésnek megvan a célja, legyen az izomméret vagy erő-állóképesség.

2012. jún. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mind kettőtökkel teljesen egyet értek! Jómagam, kipróbáltam mind kettőt! És sajnos(lehet hogy az én hibám,sőt biztos hogy az én hibám miatt)! sajnos a súlyzós edzéssel tropára vittem az ízületeimet! Pár hónapja használok calisthenicet és kezdenek szépen helyre jönni!

Most nyugodtan lehet dorgálni, mert nem melegítettem be normálisan,nem vártam türelmesen és nagy súlyokkal kezdtem edzeni! De sajnos az ember a saját kárán tanul! Itt még az a legnevetségesebb bennem, hogy anno mikor még súlyzózós "kemény" voltam, megkértek hogy másszak fára! Hát jó nagy beégés lett belőle, mert nem tudtam magam felhúzni!

Egy kis elmélet és tapasztalat megosztásban benne lennétek?:)

2012. jún. 15. 07:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze, jöhet a kérdés. Annyit tennék az előző írásodhoz, hogy azért a konditermes edzésben is van húzódzkodás és tolódzkodás. Ezek minden testépítőnél alapgyakorlatok kellenek, hogy legyenek. Nálam legalábbis az. Tehát attól még, hogy súlyzókkal edzem, simán tudok húzódzkodni még plusz tárcsákkal is és tolódzkodni is. 26 év testépítés után max a térdem fáj néha, de az meg a focitól, így talán elég nagy tapasztalattal kijelenthetem, hogy fokozatosan, szabályosan végrehajtva a gyakorlatokat nem lesz gond az egészséggel.:)
2012. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem járok konditerembe, de egy kifejezetten hatékony edzéseszköz ahol több különböző célú edzést lehet végrehajtani. Mivel nincs idő konditerembe járni ezért maradok a magas szakmai szintű sajátsúlyos és a kettlebellel végzett edzésprogramoknál. A mivel edzünk kérdése gyakorlatilag lényegtelen (ha nem valami teleshopos csodamasináról beszélünk). A hogyan a valódi kérdés, mert bármilyen eszközzel lehet jól és rosszul is edzeni.
2012. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha van facebookod, ott is találsz olyan csoportot akik saját testsúlyos edzéssel foglalkoznak, és megosztják tapasztalataikat, meg videókat raknak fel, meg segítséget kérnek egymástól, na meg vannak közös edzések.
2012. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Végülis nekem legfontosabb a fizikai erő! Mert én úgy vettem észre hogy ahoy fejlődök, úgy nőnek az izmaim is! És már az ízületeim is remekül helyrejöttek! Ez a súlyzós edzés, nem az én stílusomnak való! Engem most legjobban az motivál, ebben a fegyencedzésben, hogy az ismerősöm 3 hónap után olyan erővel rendelkezett 70 kilósan, hogy a 100 kilós barátunkat egy kézzel földhöz vágta! És valahogy hiszek benne, hogy teljesítménynövelők s fehérjék nélkül is lehet eredményt elérni! Nyugodtan nézzhettek hülyének!
2012. jún. 16. 18:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Bárkit földhöz vágok egy niho nage osaei-jal, de ez nem az erő, hanem a technika következménye.
2012. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, azért ilyen pongyolán kisarkított kijelentést ne tegyél, hogy fehérjék nélkül, hiszen nyilvánvalóan azok nélkül meghalsz. Inkább mondd azt, hogy a 2 g/testsúlykilogramm napi fehérjebevitelt szükségtelennek tartod. Amivel bizonyos szinten én is egyetértek. Most nem kötözködni akartam, csak felhívnám rá a figyelmed, hogy vigyázz, hogy fogalmazol, mert könnyen közröhej tárgyává válhatsz!
2012. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ő a két vállánál fogva emelte fel és rakta földre! Igazad van! Elnézést kérek! Csak már, mára is elég levelet kaptam arról, hogy milyen ősrégi módszert használok! Amire csak egy válasz van! Nézze meg a kedves szídkozó ember, hoy milyenek voltak a spártaiak és a 18. század börtön lakói!

Utolsó válaszadó: Neked mi a véleményed a calisthenic s az izomtömegnövelőkről együtt véve?

2012. jún. 16. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!