Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek is így van?...

Szerintetek is így van? Kevert fehérje kontra tejsavó. (Lent! )

Figyelt kérdés

Sokan vannak úgy hogy megvesznek egy k*rvadrága, nagyon jó minőségű tejsavót, és kis adagokat isznak belőle csak, hogy ne fogyjon el pár nap alatt, hiszen sok pénzt kiadtak értük. Én viszont úgy gondolom, hogy inkább veszek kevert fehérjét (Power Proteint) és inkább abból lapátolok be "korlátlan" mennyiséget, úgy értem hogy abból még mehet több is, akkor is olcsóbb mint egy tejsavó.

Valóban annyival jobb egy tejsavó hogy megérje rá költeni?

Ma is venni akartam Nitro Gold Pro Ezny Fusiont, 11 000Ft bodybuildingbolt.hu-n, de inkább veszek 9899Ft-ért 4kg Power Proteint, azt fogyasztok abból többet. Ti hogy gondoljátok?

(Illetve ha tudnátok ajánlani valamivel jobb minőségű kevert fehérjét a Power Proteintől, szívesen várom az ajánlatokat, mert most kicsit jobban állok anyagilag, és ha lenne valami jobb akkor kipróbálnám -kb 8 vödör Power-en vagyok már túl, azért is gondoltam rá.)

ProMix esetleg? 22ezer ft-ért tudnám megvenni egy közeli üzletbe a 7kg-os kiszerelést, ugye drágább mint a Power, de most úgy vagyok vele, ha legalább már állagra jobb valamivel, azon a 2-3ezer ft +pénzen nem akadok fenn.


2012. jún. 8. 20:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9899Ft-ért 4kg Power Proteint

Ebből az árból vegyük le a kiskereskedő hasznát, a nagyker hasznát, majd a gyártó hasznát.

Akkor a kb. 2.400Ft/kg-os kiskereskedelim árból mennyi lesz? 1.000Ft/kg?!?! Akkor miből is van ez?! Szója?!?!

2012. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz sajnos, a nagy része szója.:(
2012. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szója?! Rengeteg az "adok-kapok" ebben a témában. Sokan nevezik női proteinnek. Sok vegának meg kimondottan ajánlják, mivel hogy nem esznek húst, és ezzel az esszenciális aminosav pótlásuk megoldható. A fitoösztrogének igen magas jelenléte miatt állandó, és újabb kísérletekről írogatnak.



Az tény, hogy alacsony zsír és fehérjetartalma van. Magas a BCAA, glutamin és arginin tartalma. Női proteinnek azért nevezik mert magas az izoflavon tartalma, tehát magasak az fitoösztrogén összetevők benne. No, ez az egyik ok, ami miatt esetleg a férfiak esetében okosan a dózissal. Gondolkodni lehetne róla. Csökkenti a tesztoszteron szintet, növeli a női nemi hormon az ösztrogén szintet. Az olyan vegyes proteinek, amiben a szója a legtöbb, sajnos nem jelzik, hogy mennyi is a szója bennük. Ez sajnos erről a Power proteinről is elmondható. Az ideális, az a bizonyos anabolikus protein elvileg 30/70 arányos szója/egyéb protein fajták (whey, casein) tartalmaz. Itt ez nem tudható. Csak kalkulálni, viszonyítani, következtetni lehet a termék árából.

2012. jún. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez mindegyik kevertnél így van sajnos. Jó lenne ha már köteleznék a gyártókat a százalékos feltüntetésre. Kiderülne a turpisság.:)
2012. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!