Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 25 évesen késő elkezdeni...

25 évesen késő elkezdeni BOXOLNI tanulni?

Figyelt kérdés

Nem akarom versenyszerűen űzni. Engem az érdekel, hogy megtanuljam használni az öklöm, elhajolni az ütések elől, meg újra sportolni valamit. Mire számíthatok ebben a sportágban? (minden ami eszedbe jut)


Küzdősportok, harcművészetek nem érdekelnek!


2012. jún. 6. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
soha nem késő ha komolyan neki fognál még amator versenyeken is indulhatnak majd:)
2012. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sportolni neki állni SOHA nem késő! Sportnak, állóképesség javításnak nagyon jó. Én nőként pusztán szórakozásból kezdtem el járni, valamikor tizenévesen. Nem vettem nagyon komolyan, nem akartam versenyre menni. Az edzések abból álltak, hogy futással kezdtünk minden órán, majd egyéb bemelegítések, felülések bordás fal stb. aztán jött a zsákolás, ütési technikák stb. Igaz, nem sokáig jártam, de ezek a mozdulatok úgy bele vésődnek az emberbe, hogy ha olyan helyzetbe kerülsz, ösztönösen "előkapod" az öklödet. Előtte sem voltam az a tipikus karmolós hajtépős nő, de utána már rutinból a megtanult mozdulatok jöttek elő. Nem vagyok egy verekedős típus, de 35 évesen is állba tudnék még vágni úgy bárkit, hogy elfeküdne. Az egésznek ugyanis a lényege nem feltétlenül az erő, hanem a technika, a gyorsaság, és hatékony helyre célozni :-)Az erőt meg amúgy megszerzed az edzések alatt, mert a zsákolás az elég kemény. Mondhatnám szar érzés eleinte, ahogy a zsák elnyeli az ütéseket.
2012. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem késő! Én 24 évesen kezdtem, már rá fél évre nevezni akartak versenyre, de engem se érdekelt a verseny, nem azért tanultam meg.
2012. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Úgy látom itt egyikünk sem akar új orrot. :-)
2012. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!