Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 3 hónap alatt el lehet érni...

3 hónap alatt el lehet érni látványos változást?

Figyelt kérdés

30 kilót fogytam 1,5 év alatt. Nem lett csúnya és lógós a bőröm. Szeretnék formálódni és némi izmot felszedni. (Nem csak 3 hónapot szánok rá, időm van bőven. Csak arra lennék kiváncsi hogy 3 hónap alatt már el-e lehet érni látványosabb változást?

(Heti 3-4X 1-1,5 óra kondizás, és heti 3-4x 1 óra aerob.) Persze megfelelő étrenddel.


2012. jún. 2. 23:45
 1/7 *Glissade* ***** válasza:
Igen, el lehet érni.
2012. jún. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
igen
2012. jún. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, de ha a formálódáson azt érted, hogy egyszerre leadsz zsírt és felszedsz izmot, az nem lehetséges, mivel két teljesen különböző energetikájú folyamat. Naturálban értem persze, mert koxal meg lehet csinálni, de ez ne legyen célja senkinek.

Szóval izomtömegnöveléshez tömegnövelő étrend kell, de akkor jöhet kis zsír is, amit később majd le kell szálkásítani. Én tömegnöveléskor nem szoktam ennyi aerobot betenni, heti 2 bőven elég. Azt inkább szálkásításkor kell felvinni heti 4-5-re.

2012. jún. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zakathol ***** válasza:
Ha tömegelni szeretnél akkor lehet, hogy az aerobot nem kellene ennyire erőltetni. Illetve végülis lehet, csak bele kell számolni plusz kalóriaként az étrendedbe.
2012. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

végülis fogyni nem annyira kell már, csak itt ott van még némi felesleg, és attól is megszeretnék még szabadulni. (178cm/68 kg vagyok)

Akkor ne erőltessem már az aerobot, elég heti kb 2 alkalom?

2012. jún. 3. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:

azt írtad, hogy izmot is szeretnél felszedni. Közben nem tudsz zsírt égetni, mert izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, az pedig kalória pluszt jelent. Hiába végzel aerobot, ha közben tömegnövelő étrend van. Ha meg felesleget szeretnél leadni, akkor szálkásító diéta kell, ami kalóriadeficitet jelent, így viszont nincs izomnövelés.

el kell dönteni, mit szeretnél előbb.:)

2012. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zakathol ***** válasza:

Vagy az egyik (fogysz) vagy a másik (izmosodsz), ezt előbb el kell dönteni.


Ha fogyni szeretnél még, akkor tovább a szálkásítás (diéta + aerob), ha izmosodni akkor tömegnövelő étrend és súlyzós edzés. Ebben az esetben az aerob mozgásokat nem muszáj erőltetni. Ha mégis szeretsz akkor heti 1-2 alkalom elég, de ekkor bele kell számítani a plusz elhasznált kalóriát az étrendbe.


Egyszerre nem tudsz zsírt veszteni és izmot építeni. Vagy ez, vagy az. :)

2012. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!