Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással gond? (sürgős)

Futással gond? (sürgős)

Figyelt kérdés
végig kéne 12 percet megállás nélkül futnom,de nem megy,mert hamar elfáradok,tudtok adni tanácsot?az számít ha 14 évesen 55 kg és 166 cm vagyok?
2012. máj. 17. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A magasságod, súlyod teljesen jó. Nyilvánvalóan edzetlen vagy. Kezdj el edzeni, néhány hét alatt elérheted, hogy végig tudd futni a távot.
2012. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mpecsa ***** válasza:

Szinte látom magamat !

Ennyi idős voltam, hasonló paraméterekkel, amikor elkezdetem rendszeresen futni.

Mielőtt elkezded az edzést, tisztázd orvosoddal, hogy nincs e valami orvosi oka a fáradékonyságodnak ? Persze nem ijesztgetni akarlak, de jobb az ilyesmit mielőbb tisztázni.

Én magam a következőképpen kezdtem.

Futópálya, erdei ösvény, városi park nagyjából mindegy, csak lehetőleg tiszta levegőjű hely legyen, és nézz ki egy kb becsülhető távot, hogy legyen mihez viszonyítanod.

Persze ezért jó a futópálya. Először csak egy kör futás, egy kör séta, majd fokozatosan emelheted a körök számát. Én két hónap után heti három edzéssel hat kört tudtam lefutni. Nem tudom ez jó teljesítménynek számít e, de nem is érdekel különösebben.

Pár dologra figyelj még oda. Ne éhesen fuss, de a bevacsorázott állapot sem jó. Lehetőleg mindig azonos napszakban fuss, kb ugyanabban az órában. Heti két edzés már elég necces, ettől kevesebb pedig inkább csak alkalmi leterhelésnek számít. Méregdrága futóruházat, illetve felszerelés nem létfontosságú, de egy terepviszonyoknak megfelelő futócipő nagyon hasznos.

Eredményes felkészülést kívánok !

2012. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszii mindenkinek
2012. máj. 17. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!