Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdő, és egyéb sportok....

Küzdő, és egyéb sportok. Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Üdv.


14 éves szívbeteg fiú vagyok, és kondiba is csak heti 1szer járhatok le, nem boxolhatok, és ne bírkózhatok. Pont a 3 lényeget nem csinálhatom. Az orvos azt mondta bármilyen csapat sportot csinálhatok, de azt én semmi féle képpen nem vagyok hajlandó csinálni, úgyhogy ne mondjatok semmilyen foci, se kosár, se semmilyen csapat sportot.

Ja és nem is kajakozhatok se evezhetek..

Egyéb sportot nem tudtok még ajánlani, amitől erősebb lehetek?



2012. máj. 15. 15:47
 1/6 dftgsgvghgev ***** válasza:

Szóval akkor kiesik minden, ami hirtelen erőkifejtést (nagyobb súlyok emelése) kíván meg, és inkább az egyenletes terhelés a lényeg?


Akkor mondjuk fegyveres stílusok (kardvívás, botvívás, késharc)? Esetleg kung-fu, aikido, tai chi, TKD? Bár, ahogy elnézem, a komolyabb súlyok emelésétől el vagy tiltva (szívbetegként ez nem csoda), így kérdés, hogy mennyire ragaszkodsz az izomerőhöz jobban ragaszkodó sportokhoz, és mennyire vagy hajlandó az állóképesség, gyorsaság, technika irányába elmozdulni. Attól még lehetsz "erős" ellenfél, hogy nem vagy izmos.

2012. máj. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dftgsgvghgev ***** válasza:
A karate bizonyos irányzatait kihagytam.
2012. máj. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nézd nem akarlak elkeseríteni, de szívbetegen képtelen vagy edzeni, a szíved nem bírja a terhelést.csak olyan sportot űzhetsz, ami nem terheli meg a testedet. De az ilyen sportok nem erősítenek.
2012. máj. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem a bal kamrám terheltebb, mert valami izom nem húzódik össze a szívben. Mindenképpen izomerő, állóképességem és mindenem is van, erősebb vagyok jóval a jelenlegi korosztályomnál. Csak ha a fizikai testalkatom nézzük nem vagyok izmos. Nagy a karom, mell izmom is nagy, de hogy is mondjam nem formás. Szteroid árt a szívnek? (nem szedni akarok, csak egy sima kérdés)
2012. máj. 16. 15:56
 5/6 dftgsgvghgev ***** válasza:
Hát, ha izomerő, akkor gondolom körülményesebb a móka. Az orvosodat kell megkérdezni, mert a szív terhelhetősége komoly kérdés nálad. Ha nem bírja a szíved, hiába csinálod :(
2012. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én betegségemnél elvileg 5 fázis van, 1.nél semmilyen tiltás nincs fent, akármit lehet. a 2 szakasznál már vannak kisebb nagyobb eltiltások, de nem sok. 3. fázis a gyógyszeres kezelés, 4.nél műtét, 5.nél halál.

Én elvileg az 1.-2. között vagyok. Mivel 14 vagyok csak heti 1szer járhatok konditerembe, és mondanom se kell, annak annyi a hatása az izmokra mint ha el se mennék, hiába a 2 óra edzés. A karate és a hasonló sportokat is utálom, más nincsen? Esetleg ha heti 1 kondi mellett szednék proteint, akkor elérnék valamit? (nagyobb izmok stb.)

2012. máj. 16. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!