Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fél év után szeretnék megint...

Fél év után szeretnék megint elkezdeni kondizni. Egy betegség miatt sokat fogytam. Ti mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egy betegség miatt fogytam 15 kg-t, ha minden igaz sohasem lesz jó felszívódás már a beleimben, ti mit ajánlanátok? Fehérje, tömegnövelő, glutamin? Mi az amivel vissza tudnám szerezni a régi testsúlyomat? Valamin, hogyan kellene edzenem? Válaszokat előre is köszönöm!:)

2012. máj. 8. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy jó tömegnövelő étrend kell és ezt lehet kiegészíteni.

Legyen napi 2-2.5g*testtömegkg a fehérje és 5-6g*testtömegkg a szénhidrát.

Ezekre építs: fehérje:sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

edzés utánra jól jön egy tejsavó protein-dextróz turmix.

Multivitamin is kell, pl multi pro, mega daily one.


edzésterv: [link]

egy-két hónapig menjen majd válthatsz osztottra.


mintaétrendek: [link]

2012. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tömegnövelő, glutamin hülyeség lenne?

A fehér kenyeret kerüljem? A ch-t mivel tudnám pontosan kimérni? A régi edzéstervem amit fél évvel ezelőtt abbahagytam ahhoz jó ha visszatérek? Köszi az eddig válaszod sokat segített:)

2012. máj. 8. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne térj még vissza, legyen 1 hónapig átmozgató edzés, 3 napos teljes testes.

Fehér kenyeret ne egyél lehetőleg.

Tömegnövelőt is vehetsz a protein helyett, ahhoz viszont nem kell dextróz. Több jó termék is van , pl. volumass 35, jumbo pof., gaspari real mass, stb..

Mehet ezekből egy adag edzés után és esetleg még egy napközben ,ha az étrendbe belefér.

Mérleggel tudod kimérni és amit linkeltem mintaétrendes oldalt azon ott van fölül a tápanyagtáblázat, amivel tudsz számolni, de nézhetsz alatta egy tömegnövelő étrendet is a testtömegednek megfelelőt.

2012. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ocsi, de mi az a dextróz, miért szükséges a fehérjéhez? 1 hónapja futok, guggolásokat csinálok, fekvőtámaszozok heti 3x itthon ez megfelel átmozgató edzésnek? ÉS majd próbáljak meg többször keveset enni? A teljes kiőrlésű dolgokat, a jobb felszívódás érdekében írtad vagy, hogy ne jöjjön fel zsír? Nekem nem számít most jöhetne fel zsírból is.
2012. máj. 8. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Dextróz=szőlőcukor és azért kell, mert ezzel tudod hamar visszatölteni a szénhidrátot az izmokba és segíti a fehérje felszívódását is. De tömegnövelőben már benne van, ahhoz nem kell rakni, csak ha proteint veszel.

Teljes kiőrlésű kaja nem emeli meg hirtelen az inzulin szintet, így kevésbé zsírosodsz.

Fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás, tolódzkodás jó alapozónak.

2012. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon sokat segítettél!:)
2012. máj. 8. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!