Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen íjat vegyek?

Milyen íjat vegyek?

Figyelt kérdés
Elszeretném kezdeni az íjászatot de nem tudom hogy milyen íjat vagyok. Sportreflex íjat szeretnék venni és arra lennék kíváncsi hogy hány font erősségű legyen az íj ? Valamint a jobbkezes íjakat bal kézzel fogom és jobb kézzel lövök ?

2012. ápr. 28. 20:11
 1/3 anonim válasza:

Tudni kéne milyen nemű vagy, milyen hosszúak a karjaid, és milyen az erőnléted.

Nincs jobb és bal kezes íj. A kevésbé domináns kezedben tartod az íjat, a dominánssal húzod ki a húrt.

2012. ápr. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

próbálj elmenni egy íjász társasághoz vagy valami hasonlóhoz, ott készséggel fognak neked segíteni, ha ez nem kivitelezhető, akkor először is próbáld meg megmérni hány kilót tudsz húzni a jobb kezeddel (pl a földről emelj fel egy súlyzót)


általában gyerekeknek 30fontig nők 30-40 fontig vagy ez alatt, férfiak 40 fonttól a csillagos határig..

1 font 0,45kg tehát egy 40 fontos íjat kb 20 kiló erővel lehet kihúzni. Így már fel tudod mérni..


www.fogyasztok.hu/cikk/20090407/hagyomanyorzo_ij_vasarlas_valasztas_minoseg_es_ar/

2012. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szerintem magyar reflex íjat vegyél. Ha nő vagy akkor egy 35ös vagy 37es is elég.
2012. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!