Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fájó térd sok futás után elmúlik?

Fájó térd sok futás után elmúlik?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik a kérdés...

Na az a lényeg, hogy bár itthon tornázok fitness videókra, de gondolkodom a futásban is most hogy jön a jó idő.

Régebben már próbálkoztam. Bevallom csak kb 7 percnyi futáshoz volt türelmem és erőm (meg annyi volt az út az utca végéig meg vissza a házunktól) - amit persze fokozatosan növelni akartam majd, mivel tudom hogy ilyen kevés semmit nem ér - de kb 4-5 napig csináltam ezt a kb 7 perces futást és utolsó napok után már éreztem hogy fáj a térdem, mikor ültem a székben.

Akkor abbahagytam a próbálkozást a futással, viszont az állómunkám miatt már alapból szokott fájni a térdem néha, bizonyos ülőhelyzetekben néha előjön és akkor gyorsan ki kell nyújtanom.

Megpróbálkozhatok újra a futással? Ha fáj is a térdem, megedződik majd és utána nem fog fájni vagy inkább ne játszadozzak ilyesmivel?

Amúgy fitness videóknál a térdhajlítást igénylő gyakorlatoknál nincs gondom, csak néha ropog..


2012. márc. 20. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet a fájó térdnek:


Túlsúlyos vagy? Milyen cipőben futsz?

2012. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kínai sportcipő... De addig nem akarok futócipőre pénzt kidobni amíg nem tudom, hogy fogok-e rendszeresen futni.


Túlsúlyos nem vagyok, vékony vagyok eléggé, csak fenék meg combformálást szeretnék (tudom, hogy nincs helyi zsírégetés) meg levegőn lenni.

2012. márc. 20. 11:01
 3/3 anonim válasza:
Én dettó igy voltam vele és fájt a térdem meg egy idő múlva a bokám is,végül rászántam magam vettem normális márkás direkt a sportnak megfelelő cipőt.Azóta rendben van a bokám térdem.Azt ajánlom ne sajnáld rá a pénzt egy jó cipő rengeteg bajtól,fájdalomtól kímélhet meg és nem feltétlen kell a legdrágább cipő.Én rengeteg krémet elhasználtam,kentem a bokám stb. ami szintén nem olcsó mulatság úgyhogy lehet mérlegelni.
2012. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!