Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a térdem a futástól mit...

Fáj a térdem a futástól mit tegyek? Pedig nagyon szeretek futni! Részletesebben lent!

Figyelt kérdés
Naponta kb. 40 percet szoktam futni. Az út elég meredek és azt hiszem nekem a lefele futástól fáj a térdem. A betonon szoktam futni , szerintetek segítene ha inkább a az út szélén, a murvásabb , füvesebb részen futnék lefele? És mit gondoltok jobb lenne ha talán lasabban? Kérlek segítsetek , nagyon szeretek futni és kár lenne abbahagyni :(
2009. jún. 10. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
nem jó ha betono futsz! igen murván vagy füvön fuss inkább!
2009. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a cipo amiben futsz nem jo, kerd ki valami edzo vagy sportorvos vagy tornatanar velemenyet.
2009. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előzőekhez annyit tennék hozzá, hogy a lejtőn lefelé futás különösen megterheli a térdet, talán ezt kellene kiiktatni. De ha már mégis futsz lefelé, akkor próbálj kíméletesen, könnyedén haladni, igyekezz kevésbé a földhöz csapni a lábadat. A lassúság sem biztos, hogy segít, sőt a lassú futásnál erős lejtőn még nehezebb is megtartani magad, jobban igénybe kell venni az izületeket.


Persze még sok mindent kellene tudni ahhoz, hogy ennél határozottabb/konkrétabb véleményt lehessen adni. Pl. a korodat, a súlyodat (nem vagy-e túlsúlyos), azt, hogy mióta van ez a fájdalom, milyen jellegű, milyen kísérőjelenségei vannak (gyulladás?), meddig tart, mennyi idő után múlik el, mennyire éles, mennyire elviselhetetlen a fájdalom, visszatér-e, megjelenik-e futás nélkül, nyugalmi állapotban is?

2009. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem-nem, abszolut nem jó ha a murván, az meg mégrosszabb ha a füvön futsz. Út szélén gondolom nem sportgyep nő, ami totálisan egyenletes és sok kis fűcsomó hanem összevissza, az pedig nem jó, mivel minen lépés során máshogy csavarodik a bokád attól függőenhogy hol támasztja alá a fű a lábfejed. Ettől még a bokád is tropára fog menni.

A murva pedig szintén nem jó, mivel sok kis szemcse, csúszik, minden lépésnél meg-meg csúszhatsz, ettől még inkább tönkreteszed a térded.

Akkor most hogy enyire elmondtam mi nemjó, elmondom mit tehetsz :) HA semmiképpen nem akarod a futást leváltani biciklire vagy bármire, akkor:

1.) Ami fáj azt nem szabad csinálni. Fussál sík terepen, ez nagyon fontos, lehetőleg valami egyenletes, és nem csúszós talajon

2.) nagyon fontos a bemelegítés előtte.. guggolás, bokák megforgatása, térkörzés, ne felejtsd el a felsőtest rendes bemelegítését sem, akár egy gyors 10perces szobabicót is letolhatsz előtte hogy a térdeid jól bemelegedjenek. Bemelgítő krémek, bár az inkább izomra van.

3.) Nem azért írom utoljára mert végső megoldás ez, mert én is szedek súlyzós edzés mellé, és márcsak megelőzés céljából sem utolsó: Izületvédő készítmény! [link] Itt van vagy 50 féle.. én ezek közül a Joint-X / Joint-X Liquid-et ajánlom én ezt használom, ezek izületvédők tehát oylan anyagokat tartalmaznak, segítHETnek a térdeden, de csodát nem kell ezektől várni.

2009. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a cálaszokat : ) egyébként 160 cm vagyok és 46-47 kg. Nem vagyok túlsúlyos : ) Sportolás közbe egyáltalán nem fáj a térdem csak vannak mozdulatok ami közbe egy kicsit fáj... de nem súlyos csak félek h ha nem változtatok súlyosabb lehet :S
2009. jún. 11. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!