Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetek ötvözete...

Milyen harcművészetek ötvözete az MMA?

Figyelt kérdés
És mindegyiket egyszerre használjátok vagy választani kell belőlük?
2012. márc. 1. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Az MMA különböző KŰZDŐSPORTOKAT gyakorló személyek számára kitalált szabályrendszer amelyben megmérkőzhetnek egymással.
2012. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 clint ***** válasza:

ahogy előttem írták szabályrendszer, de nem igazán sikeresek az állóharcot gyakorlók benne (karate, thai box stb)

Brazil jiu jitzu, bírkózás, vale tudo, kudo magyarországon a kemposok is szoktak küzdeni...

2012. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vale tudo sem egy stílus, hanem egy szabályrendszer, mondhatni, az MMA őse. Jelentése portugálul kb: "mindent szabad". Egyébként, nemcsak küzdősportolók, hanem bárki, tehát tradicionális HM-et űzők is indulhatnak benne, csak hát ők valamiért nem sokan vannak itt jelen.
2012. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 traktor22 válasza:

Az mma mára már önálló sportág lett!! A 90-es években alakult ki amikor Royce Gracie (BJJ mester) az UFC-ben végig tarolt. (megjegyezném hogy akkor még tényleg különböző harcművészeteket űző embereket hívtak meg)

Ha megnézünk egy mai mma-ás küzdelmet, nincsenek meglepetések, ugyanazok a teknikák. (99%-ban) S a versenyzők is erre specializálódott "Team"-ekben edzenek. Szerintem 1995-óta beszélhetünk mma-áról mint önálló sportról. Amelynek alapja a box, thai-box, birkózás és a brazil jitsu!

2012. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 traktor22 válasza:

Aki nem hisz nekem az töltse le ebből a torrent-ből az elsőt és az utolsót és nézze meg saját szemével!

thepiratebay(pont)se/torrent/4227019/UFC

2012. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!