Szójafehérje izolátum és/vagy Power protein? (Többi lent)
Üdv mindenkinek!
Lehet a szójafehérje izolátumot a "Power Protein"-el szedni, vagy a 2 üti egymást?
Izomépítéshez kellene mert edzóterembe járok, edzéstervem és a többi rendben van, de még most kezdtem és nem igazán vagyok képben az ilyenekben.
Ha esetleg lehet akkor milyen arányban és hogyan?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv.: adidas4death
Nagyon zsír thx a helpet,
Még csak annyival zavarnálak, hogy érdemes a protein mellé dextrózt keverni, vagy esetleg valami mást hogy hatásosabb legyen a történet?
fehérje = protein
Az hogy izolátum vagy koncentrátum vagy hidrolizátum, gyakorlatilag csak a "tisztaságát"/gyártási folyamatát határozza meg, de attól a fehérje az még fehérje, így nem üt semmi semmit.
Edzés utáni turmixba KELL a szénhidrát(szőlőcukor), mert az edzés utáni anabolikus kapu máskülönben kihasználatlanul marad. A szőlőcukor vérbe jutásakor a szervezet inzulint bocsát ki, aminek segítségével a tápanyagok az izmokba tudnak jutni. Ha nincs inzulin, romlik a sejtek tápanyagfelvételének mértéke. Természetesen a fehérje is kivált bizonyos inzulinreakciót, de az annyira minimális, hogy nem is számolunk vele.
Edzés utáni turmix: 0,5g/testtömeg fehérje és maximum 1g/testtömeg szénhidrát. 80+ kg testsúly esetén viszont már nem kell nagyon 60-70g-nál több szénhidrát. Azért a nagy mennyiségű cukor nem feltétlenül tesz jót.
Egyéb esetben nem ajánlatos szőlőcukrot enni. A sok és heves inzulinkibocsátástól cukorbetegség alakulhat ki.
A tejsavófehérje biológiai "értéke" magasabb a szójafehérjétől, azonban ez inkább csak az orvosi laboratóriumokban és a profi testépítésben lehet számottevő. Hétköznapi alkalmazásukban nem lehet különbséget észrevenni. Így ha rövid a takaró, akkor nyugodtan mehetnek a kevert fehérjék. Tiszta szójaproteint viszont fölösleges venni, ha nem vagy laktózérzékeny.
Szója?! Rengeteg az "adok-kapok" ebben a témában. Sokan nevezik női proteinnek. Sok vegának meg kimondottan ajánlják, mivel hogy nem esznek húst, és ezzel az esszenciális aminosav pótlásuk megoldható. A fitoösztrogének igen magas jelenléte miatt állandó, és újabb kísérletekről írogatnak.
Az tény, hogy alacsony zsír és fehérjetartalma van. Magas a BCAA, glutamin és arginin tartalma. Női proteinnek azért nevezik mert magas az izoflavon tartalma, tehát magasak az fitoösztrogén összetevők benne. No, ez az egyik ok, ami miatt esetleg a férfiak esetében okosan a dózissal. Gondolkodni lehetne róla. Csökkenti a tesztoszteron szintet, növeli a női nemi hormon az ösztrogén szintet. Az olyan vegyes proteinek, amiben a szója a legtöbb, sajnos nem jelzik, hogy mennyi is a szója bennük. Ez sajnos erről a Power proteinről is elmondható. Az ideális, az a bizonyos anabolikus protein elvileg 30/70 arányos szója/egyéb protein fajták (whey, casein) tartalmaz. Itt ez nem tudható. Csak kalkulálni, viszonyítani, következtetni lehet a termék árából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!