Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amino 5600 vagy BCAA Press?

Amino 5600 vagy BCAA Press?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb aminosavak bevitelére?

2012. febr. 22. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
BCAA!!!!
2012. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zakathol ***** válasza:

Aminosavak bevitelére a fehérje a legideálisabb. Bocs, magas labda volt :D


Fontos a kérdéshez mellékelni, hogy mi a célod az aminosavak bevitelével:

1. Általános aminosav bevitelre ezek a készítmények nem a legjobbak. Drágák (és a BCAA vagy Glutamin készítmények ráadásul csak egyféle aminosavat tartalmaznak). Ellenben a fehérjék aminosavak garmadáját tartalmazzák, amivel jobban jársz sok esetben.


2. Speciális célokra már alkalmasabbak lehetnek az aminosav-készítmények. A komplett aminosav-tabletták (mint pl az általad említett Amino 5600) viszont itt sem érik meg, mivel akkor már ugyancsak egyél helyette fehérjét, olcsóbban megúszod. BCAA vagy Glutamin bevitele azonban diétakor jól jöhet. Ezesetben inkább BCAA. Tömegnövelés alatt nem feltétlenül fontos külön aminosavakat szedni, mivel a bőséges tápanyagellátottság miatt nem kell félni, hogy a szervezet az izmokhoz nyúl energiáért.

2012. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés csak arra szól hogy melyik a jobb a kettő közül :D

Röviden tömören válaszoltam

2012. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zakathol ***** válasza:
A kérdést értettem köszönöm. Azért egy komplettebb válasz sem baj szerintem ha itt van (a GYIK-on, a témakörben fellelhető kérdések általános színvonala alapján is :D). Egyébként én is állást foglaltam, valahol a közepe tájékán :D
2012. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát olvastam hogy a fehérje eljutatja a különböző aminosavakat az izomba. És gondoltam akkor fehérje mellé még egy kis plusz aminosav csak dob az egészen. Vagy nem olyan fontos így az elején? Fél-1 év
2012. febr. 23. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!