Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt, esetleg hozzáértőb...

Tapasztalt, esetleg hozzáértőbb emberek: mit csináljak?

Figyelt kérdés

"Rászoktam" a rendszeres testmozgásra, kezd hiányozni. Főleg, hogy szorongok, stresszes, depressziós vagyok...

Futni, bringázni nem tudok hóban fagyban, úsznom nem szabad határozatlan ideig.

A torna nekem nem jó, mert semmi hatása sincs a szívre, tüdőre, keringésre, nem nyugtat, stb. Továbbá nem izmokat szeretnék, hanem állóképességet.

Mit csináljak?

18/L


2012. febr. 16. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ugrókötelezhetsz otthon, vagy ha van rá pénzed, menj kondiba futni/bringázni.
2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be egy szobabicajt vagy ellipszis trénert és azzal mehet heti 3-4-szer aerob vagy intervallum edzés. Egyébként vannak jó tornák is pl: http://www.youtube.com/watch?v=ZOPebhaEB80
2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
miért nem mész le 'valamilyen' edzésre?
2012. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert annyi időm nincs - végzős vagyok és sokat kell tanulni, és családi helyzet miatt némileg segíteni is -, meg nincs kedvem csatlakozni sehova, már ha ilyen edzésre célzol.

Pénzem sincs... Na jó, annyi van, amennyi felszabadult, mivel nem úszhatok, de több nincs.

2012. febr. 16. 18:51
 5/6 TOMAtm ***** válasza:

"Rászoktam" a rendszeres testmozgásra, kezd hiányozni. Főleg, hogy szorongok, stresszes, depressziós vagyok... -???? és erre a testmozgás által felszabaduló endorfin és dopamin miatt van szükséged?

lány vagy nem valószínű h nagyon megizmosodnál :) szóval az úszás helyett vegyél egy kondibérletet és 1 nap aerob(kocogás,elliptikus tréner,lépcsőgép) 2 nap súlyzózás (egy nap felsőtest,1 nap lábedzés) aztán 1 nap pihenő.

a vizsgákra is jobban fogsz tudni készülni,mert nemcsak a "fejed" hanem a tested is el lesz fáradva(ezt így kell írni helyesen??)jobban alszol,kipihentebben ébredsz.énis így vizsgáztam annó,csak én kajakoztam is.

2012. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, hormonilag leírtad, miért van szükségem erre lelki értelemben. Amúgy szerintem nemcsak e kettő hormon révén nyugtat a mozgás, mivel akkor nem lenne hosszabbtávú. Mégpedig a rendszeres mozgás hosszabbtávon hat.
2012. febr. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!