Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mindennap járok futni már kb...

Mindennap járok futni már kb 1 hónapja. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Nem futok sokat, nem is gyorsan, de egyszerűen képtelen hozzá szokni a szervezetem. Szúr az oldalam, kapkodom egy idő után a levegőt, bármennyire is próbálok odafigyelni, mintha ordítana a tüdőm levegőért. Miért?
2009. jún. 4. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem először csak sétálj napi 1 órát megállás nélkül. Utána mehet a tempósabb séta 40percig. Aztán a könnyed kocogás 20percig.
2009. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Egy cipőben járunk. Nálam a következő vált be, amit a neten találtam: Szép lassú tempóban kell futni, átlag hetente növelni a mennyiséget, és ami a legfontosabb, az a légzés. Nem szájon, hanem csakis orron át, és kb. négy lépésenként kell levegőt venni, és a következő négy lépés alatt pedig kifújni. Nem könnyű ráérezni, de nekem bevált, azóta sokkal jobban megy, kevésbé fáradok el, és az oldalam sem szúr.

Ja, és nekem az is jó, hogy zenét hallgatok közben. Eltereli a figyelmet.

Kitartás!!

2009. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A légvétel tempóját neked kell érezni, és ahhoz tartani magad, de menet közben válthatsz is.

Nehogy csak orron át levegőzz!

Orron be, szájon ki. A kifújás hosszabb legyen, mint a belégzés.

Amire nagyon kell figyelni, az az, hogy ne ütközzön a kettő, ezért ha szájon át veszed, akkor ki és belégzés váltása között ajánlott egy garatzárás:)


Nekem egyébként tempófüggő, hogy milyen légzésritmust választok. Általában kettő lépés be, kettő ki, egy tart, 4-5 ki és újra...

De van, hogy 2be-3ki, ebben az esetben sose fújom ki az összes levegőt, és nincs is megtöltve a tüdőm teljesen.


Legtöbbször azért szúr az ember oldala, mert bentreked a sok széndioxid a levegő kapkodása miatt, ki kell azt fújni rendesen.

Mindenkinek van egy tempója megfelelő légzés mellett, amit sokáig bír tartani.

2009. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kettővel ezelőtti vagyok.

Bocs, igen az előttem szólónak van igaza, csak én elírtam. Szóval a kilégzés az szájon át van. Bocsi! :)

2009. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Évek óta futok, szóval sejtem a dolgot.

A lényeg, hogy szabályozd a légzésedet.

pl. szív-szív-szív-szív-kifúj-kifúj-kifúj

beszívás orron, kifújás szájon, ezek lehetnek lépések ütemére is, nálam így van.


Ami gondot jelenthet az az, hogy a szád-torkod kiszárad, tehát ezt lekerülendő néha nyeljél, és majd szép lassan idővel rájössz, hogy ezt hogyan játszd ki. Én pl. ilyenkor, tehát nyeléskor 3 szívás van, és kettő kifújás.

Ja igen a sejt közötti állomány iváskor hígul(Na-K pumpa és társai), tehát ahogyan a régi paraszti mondás mondja:

"A víz kimossa az erőt!"


Időt tekintve:

én nálam ez nagyon sok, szóval egy teljes légzés, tehát be-ki fújás között 20-45 másodperc simán eltelik.


Távot tekintve:

lépéstől függően, nálam kb. 7-10 méter


A szúrás pedig a nem rendszeres légzés vétel miatt van.

A testednek kell egy légzési ütem, amit az elején leírtam.


Hidd el mg a zene sem kell, ha figyelsz a légzésedre.


Amúgy pont a légzésre való figyelés miatt hasonlítják sokan a meditációhoz, hiszen, ott is sokszor a légzés technikák számítanak.


Szóval légzési ütem legyen, és ezt próbáld betartani.


Próbáld ki, és meglátod, hogy vagy nem is fog szúrni, vagy később fog.


Táv tekintetében pedig szépen fokozatosan.

Én anno amikor kezdtem 1 max 1,5 km volt bitumenen-közúton.

Ma már tájfutó lettem igazából, szóval erdő-mező-határ és nem ritka 10 km felüli táv sem.


Régebben én is hallgattam zenét, de a tájfutásban pont ez a jó, hogy csend van, és a természet beszélget csak ;)


Az egész amúgy csak idő kérdése, idővel megszokod a figyelést is.

Türelem! :)

2009. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!