Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Válaszolnátok pár kérdésemre?

Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most mondom hogy sok lsez ;)

16 és fél éves vagyok, 4 hónapja kezdtem el járni konditerembe

étrendemet fehérjeporral egészítem ki

1. edzésterv- így jó?

hétfő- váll, láb

mellről nyomás 2kezes rúddal

oldalra emelés

2 egykezes súlyzóval tarkó mögül nyomás(mintha 2kezes rúddal csinálnám)

előre emelés


tológép

ilyen- [link]

ilyen- [link]

kitörés


szerda- tricepsz, hát

lehúzás

előre tolás(nem ami mellre megy)

lehúzás csigával

tarkó mögül nyomás


mellhez húzás szűk fogással

kábeles evezés

tarkóhoz húzás széles fogással

meg 1 aminek nem tudom a nevét


péntek- mell, bicepsz

fekvenyomás

fekvenyomás 30°-os padon (ezt a 2 hetente cserélem kezdésnek)

tárogatás peck-deck gépen

45°-os padon 1kezes súlyzokkal fekvenyomás


állva 2kezes franciarudas bicepsz

kalapács bicepsz

koncentrált bicepsz


mindenből 3x8at végzek, illetve a sorrend is ugyanez


más kérdések: minden másnap eszek 3db főtt tojást, ez jó? (hallottam hogy nem szabad sokszor rántottát enni, és ez igaz e a főtt tojásra)

hát bicepsz egynapon? haverom úgy tolja

banánról vélemények?

egy adag mérőkanalas fehérjepor hány gramm? nincs ráírva, csak hogy 1-3 adagot adagoljak ki


2012. febr. 11. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lábnál hiányolom a guggolást, egyik legjobb fejlesztő gyakorlat, mondhatnám, hogy alapgyakorlat. szóval kitörés helyett szerintem menjen guggolás, de akkor azzal kezd az lábedzést.


válledzésnél inkább egy döntött törzsű oldalemelést raknék be, vagy egy csigás vállemelést, annyira nem jó gyakorlat a tarkó mögül nyomás (szerintem)


hátedzésnél kellene derékemelés is, utána pedig felhúzás, a derekadat is meg kell erősíteni, nem is kicsit. tricepsz mondjuk jó.


mell is maradhat első ránézésre, ahogy érzed, bicepszhez is elég a három gyakorlat, a koncentrált bicepsz helyett néha Scott pados bicepsz is.


minden másnap tojás? hát jónak jó, de ne csak a tojásban keresd a fehérjét, túrót, stb. is egyél, van benne igazság, hogy a tojás emelhet a koleszterin szinten, mindegy hogy főtt vagy rántotta. nem kell minden nap tojás.


hát bicepsz egynapon szerintem oké, énis csináltam úgy.


banánról milyen véleményt szeretnél? finom. viccen kívül ha edzéshez gondolod akkor nem jó, a banán az csak cukor, mellesleg nem is dextróz, hanem fruktóz, edzéshez semmi értelme nincs.


a mérőkanál változó hogy hány garmmos. a Scitec proteinjében asszem 30 grammos az adagolókanál, de pl. a BioTech-nél van másmilyen is.

2012. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem először is a tricepszet rakd át a mell-bicepsz napra, vállat a háthoz, láb mellé meg has, bár az mehet heti többször is.

ha már kérdezed, hát-bicepsz is jó egy napon, de a lábat legjobb egyedül hagyni, és így a mell-tricepsz-váll marad, ami sok egy napra. igaz én most így csinálom, de 1. lány vagyok és mellre nem dolgozom nagy súllyal, 2. mindjárt váltok, mert még így is elég húzós, csak 4 naposra még nincs időm.


miért nem guggolsz? legalapabb gyakorlat lábra. tricepsznél az előre tolás az valami tolódzkodás akarna lenni? és a tarkó mögül nyomás tricepsznyújtás féleség? hátnál még 1, aminek nem tudod a nevét? :D ezzel mit kezdjek? :D na, oda tegyél még be felhúzást és hiperhajlítást, csuklyára pedig vállvonogatást.


nem jó szerintem mindenből 3x8, de neked kell érezned, hogy miből kell több vagy kevesebb, ez majd gondolom kialakul.. a sorrenden változtass, néha a gyakorlatokon is, a lényeg, hogy soha ne legyen 2 ugyanolyan edzés, mert egy idő után megszokja a tested, és nem fejlődik.


az étrended írd le inkább, mert a főtt tojásos dolgot nem értem :D


banán alapvetően szar, mert fruktóz van benne, és ha a máj glikogénraktárai telítettek, akkor zsírrá alakul. elvileg reggel a legalacsonyabb a májban a glikogénszint, úgyhogy ébredés után legjobb enni, ha már eszed. de ezt csak úgy érdekességképp, meg mert fáradt vagyok és sokat szövegelek, amúgy olyan ez, mint a legtöbb kaja tömegeléskor.. ha megkívánod, egyed.


a fehérje dobozán rajta kell lennie, hogy 1 adag mekkora, nézd meg.

2012. febr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja és szerintem ne kitörés helyett menjen a guggolás, hanem mellette, ez a kettő együtt az, ami igazán kikészít :D tehát lábnapon 5 gyakorlat combra, és tegyél még be min. 2-t vádlira, mondjuk állva súlyzóval és lábtolón
2012. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4 hónap után édesmindegy, hogy a bicepszet háttal vagy tricepsszel edzed-e. Edd meg a napi 0.5-1kg húst, annyi szénhidrátot, hogy ne zsírosodj, de apránként jöjjön a tömeg, vitamint, telítetlen zsírsavat. Eddz szabályosan, alaposan bemelegítve, nagy súllyal is, közepes súllyal is. Számold ki pontosan a kajaigényt, és jegyezd fel az eredményeid, ami alapján később megfelelő változtatásokat végezhetsz.
2012. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

guggolást eddig nem tudtam hogy hogy kel lszabályosan csinálni, most megnéztem és be is teszem

derékemelés az melyik gyakorlat? nem találtam googleben

és scitec a fehérjepor


elfelejtettem írni, mindennap 3x30 felülés az edzés végén

tricepszre az előre tolás olyan mint a mellnél, csak itt más fogás van, illetve az oldalamat súrolja a 2 kezem

2012. febr. 12. 12:56
 6/12 anonim ***** válasza:
derékemelés alatt szerintem hiperhajlításra gondolt. étrended van, ugye?
2012. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
van, és a hiperhajlításból mennyit csináljak?
2012. febr. 12. 18:17
 8/12 anonim ***** válasza:
3-4x 8-12-t, ahogy érzed
2012. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

átírtam, így is nézzétek meg pls :D

hétfő- váll, láb

mellről nyomás 2kezes rúddal

oldalra emelés

döntött törzsű oldalemelés

előre emelés


guggolás (4x12-edző javasolta)

tológép

lábnyújtás (lábhajlításnál begörcsölt a vádlim, nem akarom még1szer)

kitörés


szerda- tricepsz, hát

lehúzás

előre tolás(nem ami mellre megy)

lehúzás csigával

tarkó mögül nyomás


mellhez húzás szűk fogással

kábeles evezés

tarkóhoz húzás széles fogással

meg 1 aminek nem tudom a nevét (evezéshez hasonlít, lehet széles fogás illetve hogy közvetlen az oldalam mellett vanank a kezeim)

hiperhajlítás (ezt nem lehet nehezebbé tenni? toltam párat és nem fáradtam ki benne)


péntek- mell, bicepsz

fekvenyomás

fekvenyomás 30°-os padon (ezt a 2 hetente cserélem kezdésnek)

tárogatás peck-deck gépen

45°-os padon 1kezes súlyzokkal fekvenyomás


állva 2kezes franciarudas bicepsz

kalapács bicepsz (B héten Scott-pad)

koncentrált bicepsz


viszont a láb napot kevésnek érzem, mit tehetnék még be?

2012. febr. 13. 21:45
 10/12 anonim ***** válasza:

ha a lábnapot kevésnek érzed, akkor nem csinálod rendesen, a normális az, ha másnap nem bírsz lábra állni. mondom, a vállat rakd át a háthoz, a tricepszet meg a mell - bicepszhez, mert ha először vállazol, nem marad erőd a lábra, + növeld vagy a sorozatok számát (3x valamennyi helyett legyen 4x valamennyi), vagy a súlyokat, persze továbbra is csináld szabályosan. mennyivel guggolsz?


ahogy írtuk, háthoz még tedd be a felhúzást, a többi gyakorlat szerintem jó. a hiperhajlításnál tehetsz ilyen hardcore láncokat a nyakadba, ha van a teremben, de szerintem magában is elég, vagy ha nem, itt is növeld a sorozatot és/vagy az ismétlésszámot.

2012. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!