Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tarthatom meg az egyensúl...

Hogy tarthatom meg az egyensúlyom a lovon?

Figyelt kérdés
Főleg vágtánál és ugratásnál
2012. febr. 10. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

?


Mióta lovagolsz?


Kétpontos ülés megy?

2012. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak pár hónapja de volt h megilyedt a ló és vágtázni kezdett és leestem.
2012. febr. 10. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Megesik sajnos. Ez csak gyakorlás kérdése, amíg kezdő vagy - és pláne vágtázni sem tudsz, csak a szerencsén múlik, hogy fentmaradsz-e.

Fontos, hogy ha bármi gond adódik, maradj nyugodt. Ne kapaszkodj a lábaddal, az ülésed maradjon mély (sarok lent, térdtámasz szoros és ülsz a becses hátsódon). :)

Kezed lent, nem kapaszkodsz a szárba.


Majd tanulod a vágtát, ott elmondanak mindent - remélhetőleg. Beugratástól kezdve - a helyes ülésig a szükséges tudnivalókat.


Ugratásnál pedig ugyanaz a kétpontos ülés kell majd, amit feltételezem már tanultál (hiszen első futószáras órák egyikének "anyaga"), és ami egy járóiskola feletti átlovaglásnál is kelleni fog.

2012. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Két hónapnyi lovaglás után hol akarsz te még vágtázni meg ugrtani???

Azt mondod pár hónapja lovagolsz... XD Ez kész, én kb. 10 hónapig csak futószáron lovagoltam, hogy minden alapot normálisan tudjak és erősödjön a lábam... 2 év után vágtáztam először szabadon és 3 év után volt az első ugratásom :/

Ha nincs megerősödve rendesen a lovaglóizmod és nem tudsz kellő képpen szorítani, csak huppogsz a ló hátán, akkor nem fog egy hamar menni! Először tanulj meg egyáltalan LOVAGOLNI (futószáron!!!)... és csak utána vágtázz meg ugrass!

Az ügetéssel nagyon jól megy a belső comb izom fejlesztése....de ha nem oktatóval lovagolsz (ami a leírtak alapján megláttszik) akkor magyarázhatok itt, mert úgysem tudod hogy kell helyesen lovagolni...egy oktató látja a hibáidat és ki tudja javítani....

2012. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocs, az elejét elírtam!!! nem kettő, hanem PÁR hónapnyi lovaglás......
2012. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!