Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pécsett hol lehet ninjutsut...

Pécsett hol lehet ninjutsut tanulni? Egyáltalán mi is az a ninjutsu?

Figyelt kérdés
Hallottam arról,hogy most már Mo-n is tanítják,s az a ninják harcművészete. A azt is el lehet e kezdeni e bármikor,vagy van e életkori határ. Én sajnos semmilyen küzdő sportot nem tanultam sehol,igazán a biciklizésen kívül semmit sem sportoltam,s már elmúltam már 30-éves,s látva,hogy mennyire eldurvulóban van a világ,ennél fogva szükségét érezném annak,hogy valami könnyen,s gyorsan elsajátítható,hatékony önvédelmi stílus megtanulását.A problémát súlyosbítja,hogy betegség miatt,a fizikumom sem egészen olyan,mint volt azelőtt(-kemo,műtétek,leszázalékolás,stb).
2012. jan. 15. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

hivatalosan (tehát jól oktatva, nem kamu edzés) a ninjutsu többek között tartalmaz önvédelemre és gyilkolásra abszolút hatékony technikákat. persze a ninják technikáiba beletartozott a lovaglás, gyógyítás-méregkeverés, és különböző fegyverek használatának elsajátítása, amiket te nem fogsz magadnál hordani utcán, és nem is hiszem hogy tanítanák. fölösleges is.

viszont a pusztakezes illetve a késharc ismeret előnyös, meg persze a harc elmélet, stratégiák, támadó felismerése és egyebek, jó választás.

2012. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ide bátran fordulhatsz [link]
2012. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ennél fogva szükségét érezném annak,hogy valami könnyen,s gyorsan elsajátítható,hatékony önvédelmi stílus megtanulását"

Ez jellemző manapság! Nem sportoltam eddig semmit, de azért minél kevesebb izzadsággal profi harcos akarok lenni. És igen, az ilyen mentalitású embereket palizzák be az ilyen "egzotikus" stílusokkal, mint pl. a nindzsucu féle sza.rsággal, igen még egyszer leírom: SZA.RSÁGGAL. Javaslom, hogy inkább tanuld meg először az ökölharc alapjait, vagyis menj el egy box, vagy muay thai edzésre, ahol esetleg még állóképességre, ütőerőre is szert tehetsz. Utána esetleg lehet nindzsázni.

2012. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És 1000 bocsánat! Az utolsó mondatod már elkerülte a figyelmemet, de ettől függetlenül ne dőlj be mindenféle kamu HM-nek. Sztem a fizikumodon, ha óvatosan is, de lehet javítani (bár ezt gondolom, egy orvossal kéne megbeszélni.)
2012. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ökölvívás edzésen az életben nem fog megtanulni késsel bánni.
2012. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is az az első dolog, de még nem is a második, hogy késsel tanuljon meg bánni. Gondolom, olvastad, hogy 0 Hm. tapasztalattal bír a kérdező, és a fizikuma sem a legjobb. Itt is, mint mindenhol, a "kályhától kéne elindulni".
2012. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy manapság a könnyen, gyorsan, vér és izzadság nélküli rendszerek a menők. A komoly hm edzések között nyilván nincs ilyen bármire is számít a kérdező.

Jó dolog a box, el lehet sajátítani vele pár harcban is használható képességet, de játék marad. 30 fölött meg ne játszadozással töltse az idejét az ember, ha nem küzdő sportolni akar, hanem önvédelemre használható harctudást szerezni.

2012. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!