Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » HA heti 5ször 1 órát kocogok...

HA heti 5ször 1 órát kocogok /kb 6-7 km/, akkor mennyi idö után érzem, látom magamon az eredményt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem sportoltál, akkor nem valószínű, hogy ilyen drasztikusan kellene elkezdeni, mert kb a második nap után már nem fogsz tudni járni az izomláztól, és abba fogod hagyni. Fokozatossághoz mit szólsz? annak talán eredménye is lenne...
2009. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy egyből ennyit kezdek, 20 percröl indultam a maradék itűdöt sétáltam, hetente 10 perccel emelem, most 40 percnél tartok, amardék 20-at még mindig sétálom, de komolyabb eredményt nem nagyon tapasztalok.
2009. máj. 25. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:

de miért heti 5x ? Nem kell pihenőnapot hagyni, mert az nem tesz jót, az az egy óra pont jó naponta, nem élsport, de azért valami. És azt a kocogást folyamatosan javítgasd azért, úgy értem, emeld az intenzitását, ne szép lassú kényelmes séta legyen, hanem 2-3 hét után lehet amolyan meghajtós futás is, hogy valóban érjen is valamit.

De persze ehhez ismernem kellene téged is, nemám nekem rosszul leszel mert annyirta nem vagy hozzá szokva a mozgáshoz ...

2009. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért csak 5ször, mert hétvégente nincs idöm sajnos, 1 szabad percem sincs. igy maradnak a hétköznapok.
2009. máj. 25. 11:00
 5/6 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen látni fogod az eredményt 2-3 hét után. De azonban, figyelned kell egy két tényezőre, amely nélkül a várt eredmény nem várt eredményeket okozhat! :) Nem szabad túlhajtanod magad, csak szépen fokozatosan kezdj hozzá, szoktasd hozzá a tested az intenzív mozgáshoz! Futás/kocogás után ne igyál hirtelen túl sok folyadékot, mert akár vízmérgezésed is lehet! Mozgás után ne egyél, felteszem ha estéről van szó. Mert hiába mozogsz, ha utána hirtelen a lemozgott kalóriát vissza veszed. Este 5 után már nincs kaja!!! A napi adagodat(étel) csökkentsd folyamatosan! Hidd el, ez bejön, először nagyon rossz, de ahogy hozzá szokik a szervezeted, azzal hálálja meg, hogy jobban érzed magad, fittebb leszel, egészségesebb, és jól érzed magad a bőrödben!!!


Sok szerencsét!

:)

2009. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia


előttem már írtak mindent szóval csak annyit fűznék hozzá hogy heti 5x futás (pláne egyhuzamba;hétfő-péntek) tönkre fog tenni fizikailag rövid időn belül ! Ezt megszívlelendő jótanácsnak szántam :)


futó

2009. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!