Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkezdeni sportké...

Hogyan lehet elkezdeni sportként űzni a snookert?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok rá, hogyha sportként szeretném űzni a snookert, akkor azt hogyan tudnám elkezdeni? Vannak-e különböző egyesületek, ahol van "edzés", vagy esetleg nekem kell egy snooker szalonban csomó pénzt leperkálni minden alkalommal, ha gyakorolni szeretnék? Hogyan működik Magyarországon ez az egész?
2012. jan. 2. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnálattal látom,hogy senki se válaszol erre a kérdésre,mert engem is érdekelne.nézegettem neten,és olyant találtam csak,ahol konkrétan egy ember oktatna csoportot,vagy egyénileg,de mivel nem sok ilyen van az országban,így szerintem nem is olcsó :S mindenesetre ha megtudsz vmit,akkor írj
2012. jan. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát sajna én is csak ilyeneket találtam, nem tudok még mindig semmit erről az egészről.
2012. jan. 29. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, körülbelül ennyit is lehet erről találni, amit már ti is említettetek.

Nagyon gyerekcipőben van ez nálunk, és ami van, annak is 99%a Pesten.


Azaz, aki nem fővárosi, az így járt.

Különösen a snookerre igaz ez, a pool már úgy ahogy eljutott megyeszékhelyekre is.


Egy számomra érdekes adatot osztanék még meg veletek.

Az Eurosport fórumán valaki megkérdezte, hogy körülbelül hány snooker asztal van Magyarországon.

Kurucz László is csak tippelni tudott természetesen.

A válasz az volt, hogy kb 100 db, és annak is zöme Pesten.


Ez 1-2 éve volt, de nem tartom valószínűnek, hogy azóta több asztal lenne.

Így már érthető is, hogy miért ilyen korlátozottak a lehetőségek.

2012. márc. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Azért írok ide, mert engem is nagyon érdekelne ez a dolog. Remélem valaki egyszer ráakad erre a kérdésre és tud majd rá válaszolni...
2012. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pesten kívül nem igazán tudom, hogy az országon belül bárhol is vállalnának oktatást. Ha rendszeresen el akarsz járni megéri olyan helyet keresni ahol esetleg adnak ki bérletet. Mondjuk szerintem oktató nélkül is el lehet érni egy szép szintet ( természetesen csak hobbiként). Ehez csak folyamatos gyakorlás kell és meg kell tanulni pár alap dolgot ( kéztartás, golyólökés stb.). Viszont ha sokat nézel snooker közvetítést vagy videókat a neten, nagyon hasznos dolgokat el lehet lesni a nagyoktól. Én így tanultam meg a helyes kéztartást, így tanultam meg visszahúzni, terelni stb. Persze egyszerűbb ha van az embernek egy profi tanára aki el tudja mondani, de az igazság az, hogy neked kell meglökni a golyót nem pedig nek. Ezért szerintem ne add fel és jó tanulást előre is! :)
2012. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!