Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesti terepen való lovasok...

Budapesti terepen való lovasoktatás? Valaki tud ilyen helyet?

Figyelt kérdés

Olyan lovardát keresek Budapesten vagy környékén, ahol az oktatás nem egy madzag végén, hanem rendesen terepen zajlik. Illetőleg mivel jómagam is már lassan 10 éve lovagolok, olyan hely is megfelelne, ahol a kellő papírok kitöltése (felelősségvállalás) után hajlandóak a tanuló lovasommal kiengedni - ha már a vezető ilyen módon oktatni nem is hajlandó.


Minden választ előre is köszönök!


2009. máj. 20. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha 10 éve lovagolsz, nyilván tudod, mi az a "madzag", és miért van.

És ha ennyi ideje lovagolsz, akkor azt is bizonyára tudod, hogy nem csak a lovas számára életveszélyes terepen kezdeni, hanem a lónak is legalább ilyen rossz, h egy tapasztalatlan, sem irányítani sem a mozgást még csak követni sem tudó ember huppog bele a hátába.


Konkrét helyet nem tudok, de a profit reményében bizonyára vannak lepukkant lovardák, ahol ilyesmit megengednek.

Ahol színvonalas lovasoktatás folyik, ott biztosan nem találsz ilyet.

2009. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én kb 3 éve lovagoltam, de abbahagytam. Aztán most ebben az iskolaévben elmentem a falumtól 20km-re és ott egyből terepre mentünk és vágtáztunk is.. :)
2009. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2010. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Airport ranch-ot kösz nem..... Ott lovagoltam egy csomó ideig, elég volt. Olyan bunkó parasztot keveset láttam mint az a két b.uzi. Kívülről mindenki mézesmázas, közben meg bűzlik az egész a rosszindulattól és kibeszéléstől.
2010. febr. 19. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Én írtam az airportranchot. Én kb 2 évig lovagoltam ott. Nekem ez nem igazán tűnt fel. Kimentem, fel volt nyergelve a paci, ráűltem, lovagoltunk, le a lóról és haza. Én nem igazán beszélgettem velük, ezért ilyeneket nem tudok. Viszont a szolgáltatással nagyon meg voltam elégedve és a környék is nagyon szép. Viszont kellett nekem egy közelebbi lovarda, ezért hagytam őket ott.
2010. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, erre írtam, hogy kívülről minden mézesmázas... Én azért kerültem el onnan, mert egyetemre kezdtem járni egy másik városba, kollégista lettem és nem tudtam eljutni odáig. Két hónapig kb. nem volt időm elmenni a cuccaimért mert haza is alig jártam. Megegyeztem a fővezérrel, hogy elteszik nekem a padlásra ha nem megyek érte sürgősen, amire rá is bólintottam. Mire mentem volna, kiderült, hogy elajándékozott kb 30ezer forint értékű lovascuccomat. Ezt hívják kultúrált nyugati országokban tetves rohad.éknak.


Ezenkívül állandóan hallgattam, hogy mikor jött valaki, akkor ezek ketten miket sutyorogtak róla egymás között. Kb mindenkit kibeszéltek. Mindenki hülye volt ott, csak ez a két tanulatlan seg.gfej volt helikopter.

2010. febr. 23. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:
És találtál már valami lovaglási lehetőséget?
2010. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát az oktatást már megoldottam, de nem terepen, nem is baj. Nem a terepen volt a hangsúly, hanem hogy ne futószárazás legyen. Végül találtam egy lovardát ahol a tulaj baromi nemtörődöm volt, és hagyta hogy oktassam a barátomat. 3 hét intenzív lovaglás után már vágtázott, nyáron pedig 3 napos terepre mentünk Erdélybe :)


Egyébként most pedig az egyetem közelében találtunk barátaimmal 3 csődör csikót, azokat lovagoltuk be, és rajtuk megyünk most ingyen :)

2010. febr. 24. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Most aztán irígykedek. De jó nektek!!!!
2010. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!