Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy erősebb...

Mit csináljak, hogy erősebb legyek? Egy nő is lehet olyan erőben mint egy férfi?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyre írtam a kérdést, de nem tudom hová lett volna szerencsés.

20 éves vagyok, lány.


Arra lennék kíváncsi mit tehetek annak érdekében, hogy erősebb legyek?

Milyen ételeket egyek? Szedjek esetleg vitamint? Vagy csináljak fekvőtámaszt vagy súlyzóval gyakorlatokat vagy mi lenne hasznos?

Egyáltalán hogyan lehetne ezt elérni? Én nem vagyok jártas a témában.


Olyanra gondolok ami nem költséges, és nálunk nincsen edzőterem sem így inkább itthon csinálnám, ha kivitelezhető úgy is. De írhattok bármilyen tanácsot, ha más nem akkor majd később próbálom ki őket, amennyiben most még nincs rá lehetőségem. :)


Ha tornázok, pl. felülés, fekvőtámasz meg hasonlók akkor attól erősebb is leszek vagy felesleges strapálnom magam?


Nagyon fontos ez nekem, mert én kicsit más vagyok, mint a többi nő. Én nem bírom azt megtenni, hogy szólok egy erősebb férfinek,ha segítségre van szükségem mert megalázónak érzem.

Emellett szeretek mindent egyedül megoldani és hát kellene az erőnlét, hogy ne szakadjak meg egy-egy nehezebb dolog alatt :))

Ugye lehetséges amit szeretnék? Tudom, hogy egy nő alapból gyengébb, mint egy férfi, de azért valamit csak lehet tenni, nem?


Apám elég sokat vert gyerekkoromban, ezért is fontos ez számomra, hogy ne érezzem magam rosszul, ne kelljen félelemben élnem. Nem miatta, hanem úgy általában. Magamban már helyre raktam ezt, de jobban érezném magam, ha nem lennék ilyen puding :))

Azt tanácsolták tanuljak valami küzdősportot, önvédelmet. Ez tervbe is van, de én erősebb is szeretnék lenni, hogy ha pl fel kell emelnem valamit akkor azért elbírjam. tehát ez is szempont, nem kifejezetten az, hogy én most tudjak verekedni.


Remélem érthető és kapok válaszokat, előre is köszönöm.


2009. máj. 18. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ne verekedni akarj.

De természetesen sportolhatsz és erősebb leszel. Egy nő biológiailag mindíg kicsit kevesebb izmot tud magára rakni, de ugyanúgy erősödhet mint egy férfi. (Nézd meg a sportolókat)

Csinálj kardiót is, tehát fuss, ússz és csinálj erőnléti edzést is, tehát gimnasztika, erősítés. Azért a legkönnyebb az lenne, ha elkezdenél valamit sportolni, igazából mindegy hogy mit (azért nem sakkra gondolok) mindenképp erősödni fogsz.

2009. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is akarok verekedni, elítélem az erőszakot.


Értem, köszi a választ. Még írhatnak nyugodtan mások is, minden vélemény érdekel.

2009. máj. 18. 12:59
 3/6 anonim válasza:
Szia! Végre egy hasonlő nő aki nem azon gondolkodik hogy legyen 40kiló 1hét alatt és pláza stb.. én is ilyen típus vagyok mint te ezért remélem hogy tudok tanácsot adni. Én a 8kerben lakok sajna így muszály megvédeni magam,kicsit izmosabb vagyok az átlagnál és sokkal jobban érzem magam a bőrömben és etéren nagy az önbizalmam.(azóta nem kötnek belém) Elsőként fejleszd az állóképességed! Fuss biciklizz,hogy szakad a víz rólad,új célokat tűzz ki,ma pl 20km 1h alatt stb a lényeg h kínozd magad ne addfel! így nem csak a tüdőd tágul,hanem nő az önbizalmad hogy képes vagy rá. aztán jöhetnek a súlyok. szép fokozatosan,2,3,4 kg stb (én 5kgal szoktam)és ami szórakoztató,tanulságos, az a box aerobic. jó a zene nem állhatsz meg,(állóképesség)és különböző ütéseket rugásokat mutatnak a boxzsákon amit párosával csináltok 2p ig mig a többbi más feladatot majd cseréltek. Bocsi hogy ilyen hosszú let :) sok sikert!
2009. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Állóképességet leginkább a futás fejleszti, a fekvőtámasz sem rossz, de ahhoz, hogy erőt növelj az 1 ismétléses maximumhoz közeli súlyokat kell használni kevés ismétléssel. Tegyük fel van egy francia rudad scott-padon kimegy 10 kg akkor 7 kg-vel kell csinálnod pl.: 4*6 vagy 4*4 ismétlést. Ezzel csak az a baj ugye hogy kéne súly + rúd vagy le kéne járni konditerembe. Próbáld meg megnézni mennyi fekvőtámasz megy ki egyszerre, ha nem túl sok az elején azzal is szépen tudsz fejlődni. Azonfelül ha van lehetőséged akkor húzódzkodj mert az is sokat segít.

2009. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
nézd meg a POKOLSZTRÁDÁT :)
2009. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

13:34 köszi :)

Én 1,5 literes ásványvizes palackokkal súlyzózok :D (2 darabbal.)


Köszi a többieknek is, gyakran felnézek ide szóval ha valaki még akar hozzátenni nyugodtan írja le el fogom olvasni később is.

2009. máj. 19. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!