Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Attól még jól fejlődhet az...

Attól még jól fejlődhet az izmom ha nem eszem húst?

Figyelt kérdés
Kis korom óta egy húst se eszek , kivéve az ilyen minimális hústartalmú ételek mint pl : parizer , szalámi ,fasirt . Más ételeket amik húst tartalmaznak meg se kóstolok mert nem ízlik és undorodom is tőle . Nem vagyok vega , nem szándékosan nem eszek húst , egyszerűen csak nem ízlik , halat meg gombát se eszek ( amit a vegák igen ). Szóval most szeretnék elkezdni edzeni ( gyúrni ) és ügye olvastam ,hogy a fehérjétől jobban nőnek az izmok , meg fontosak . Ugyan úgy ,fog nőni az izmom mint a velem egykorúaknak akik sok húst esznek vagy kicsivel lassabban ?
2011. nov. 10. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Valójában nem a fehérje növel izomtömeget,hanem a kalóriák.a fehérje fontos,mert regenerálja az izomzatot,de a fehérjét be tudod vinni pl.tojásból,túróból,babból,borsóból,lencséből is,nem muszály húst enni ha nem akarsz.persze még jópár tápanyagra szüksége lesz a szervezetednek,pl.zsírok,vitaminok,nyomelemek,ásványi anyagok,megfelelő mennyiségű szénhidrát,növényi rost,megfelelő folyadék bevitel,ezeket is igyekezz bevinni.És ha becsületesen edzel,betartod a pihenőket,akkor meglesz a kívánt eredmény,nem leszel hátrányban a húsevőkkel szemben..
2011. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy átlagembernek testsúlykilogrammonként kb. 0,8 gramm fehérjére van szüksége. Egy testépítő esetében ez az érték 1,5 gramm is lehet, sőt vannak, akik még magasabb értéket javasolnak.


Szóval kellene a fehérje. A túróval hogy állsz? Gépsonka? Ajánlani tudom még a lencsét és a tojásfehérjét. A párizsi, virsli, szalámi nem az igazi, mert ezek több zsírt tartalmaznak, mint fehérjét.


Vagy. Kezdj edzeni, és ne foglalkozz az evéssel. Ha fejlődsz, akkor szerencséd van. Ha nem, akkor viszont meg kell vizsgálni az étkezés részét is a dolognak.

2011. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zakathol ***** válasza:

"Valójában nem a fehérje növel izomtömeget,hanem a kalóriák"... Aki nem ért hozzá az ne adjon már tanácsokat...


Az izom fehérjéből ÉPÜL FEL! Gondolj már bele válaszoló, ha mondjuk nem ennél fehérjét, de két pofára zabálnád a rizset, akkor vajon izmot vagy zsírt növesztenél?


Egyáltalán nem mindegy, hogy az adott mennyiségű kalóriát milyen makrotápanyagokból és milyen arányban eszed meg.

Tömegnövelésnél nagyjából így oszlik el:

- ~50% ch

- ~30-40% fehérje

- ~10-20% zsír


Ha nem eszel húst, akkor az alternatívákat már felsorolták előttem, ahhoz nem tudok nagyon hozzáfűzni egyebet.

2011. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

elsőnek mondom hogy nem a pi csát nem lesz hátrányban,már hogyne lenne,a hús a legjobb a protein szükséglet fedezésére ami neki kimarad ugyebár.

hát mi ez ha nem hátrány.

2g/tskg protein kéne az ideális fejlődéshez amit nehéz lesz bevinni húsevés nélkül.

/nem a proteintől nő az izom hanem a szénhidráttól/

ez nekem új,én világ életemben úgy tudtam hogy a ch nagy része elmegy a nap folyamán energiaként,edzés után pedig a kiürült glikogén raktárakat tölti vissza plusz inzulint felviszi hogy be tudjanak épülni a fehérjék.

nem azt mondom hogy nincs abszolút semmi köze a ch-nak az izomhoz de azért a protein a fő izomépítő elem és nem a ch.

2011. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , főzelékeket meg leveseket eszek , borsó , lencse ilyenek jöhetnek . Húsból meg csak azt eszem amit felsoroltam , szalámi ,kolbász (tea) , parizer , virsli , fasirt , és az ilyen felvágottak.
2011. nov. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!