Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Protein vagy Gainer?

Protein vagy Gainer?

Figyelt kérdés
Melyikkel kezdjem?Eddig még nem használtam semmit és csak fél éve gyúrok. 17 éves 68 kg és 180 cm vagyok.Szeretnék izmosodni úgy hogy legyen valami formája is.
2009. ápr. 27. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedj semmit! Szakszerű edzésprogrammal is el fogsz jutni az óhajtott izmokhoz. Igaz, néhány hónappal később, de legalább tisztán.Nézd meg azokat a roncsokat, akik anabolikus szteroidokkal tönkre tették magukat.
2009. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Előző válaszoló: szerinted a protein (=fehérje), vagy a gainer (ami gondolom tömegnövelő, mint weight gainer, stb) közül melyik a szteorid?

kérdező: nem gyúrunk hanem edzünk, és nem a tápkiegtől lesz az izomnak formája hanem a táplálkozástól. Ha már kiszámoltad a szükségleteidet és kell kiegészítésnek fehérje vagy edzés után tömegnövelő, akkor mehet, de izmos egyiktől sem leszel!

2009. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oki köszi.

Aszteroidok és a proteinek között elég nag a kölömbség.

2009. ápr. 27. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
A Gainer (gondolom az a tömeg növelő) azt inkább edzés után igyad, ha van mindkettőre kereted, akkor próbáld meg a proteint reggelre időzíteni, a gainer-t pedig edzés utánra, ha esetleg nem tudnád fedezni akkor szerintem a proteint hagy meg (edzés utánra akkor),mert minőségi szénhidrátot olcsóbban kitudsz hozni (rizs, teljeskiörlésű gabona...)
2009. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Te jó ég !!

Minek válaszolnak ha nem is értenek hozzá?

A gainer és protein közt az a különbség hogy a gainerban 100g ban 35 gramnál kevesebb fehérje van és tobb a szénhidrát ami azt eredményezi hogy hízni fogsz.

A proteinneknél pont fordítva van. Több a fehérje mint a szénhidrát. A proteinnak akkor van értelme ha már kicsit felhíztál és szeretnéd szálkásítani, formázni az izmokat. Általában 50g port elkeversz 350ml 500 ml (izlés szerint) zsírszegény tejben ( bár semmi sem torténik ha normális tejbe kebered, csak jobban hizlal), vagy vízben, és ezt naponta 2x. Tehát 50g por napközben és 50 g edzés után. Azokon a napokon amikor nem gyúrsz elég napi 50g. Ha szeretnél minnél hamarabb eredményt elérni, mindketőhöz kverhetsz 5g 100% creatine monohydratot. Ez segít abban hogy a por minnél gyorsabban eljuson a véren keresztül az izmokhoz. Kreatin megtalálható a marhahúsban, zöldborsóban stb stb. Továbba több energiát is ad. Ezért napközben hozzákeverheted az 50 g tejes porhoz, a másik 5 g pedig edzés előtt belekevered 350ml vagy annál több dzsuszba. Aztán az edzés utáni porhoz már nem kell. Igyekeztem minnél érthetőbben leírni. Reméllem segítetem. Sok sikert.


U.I. : A kreatintól ugy vettem észre hogy a bohoc is nőtt 1 kicsit :D

2010. okt. 1. 18:19
 6/6 anonim válasza:
Hmmm... Tejhez kreatin? A kreatin és a tej rossz párosítás ;)
2011. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!