Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Munka melletti sportos kérdés?

Munka melletti sportos kérdés?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy sportos gyerek voltam mindig is. 11 évig voltam versenyúszó, gyakorlatilag hónapokat töltöttem az uszodában, szó szerint napkeltét és napnyugtát is ott néztem, napi 6 órám (!!) volt kb tisztán edzés.. kitartás stb természetesen megvolt. Utáltam, szerettem felváltva.


DE


Elkezdődött az egyetem, sport egyik napról a másikra abbamaradt. Tanulmányaimat mérnökként végzem, ez kb egész napos elfoglaltság a rajzolásokkal, hétvégén, hét közben egyaránt.

Természetesen a sport hiányára elkezdtem hízni. Nem drasztikus, így is átlag alatt vagyok, de közel sem olyan szálkás mint voltam, szépen megteltem az ülőmunka mellett.

Agyalok már jó ideje mit csináljak, kellene valami mozgás ami:

-belefér 30-45percbe naponta (többek között ezért nem járok úszni)

-lehet párban, vagy társsal csinálni, egyéniben semmi nem motivál, egyedül nem futkározok, nem uszikálok, kell legyen valaki aki diktálja a tempót. Embert majd kerítek erre, az legyen az én gondom.

-aktív, tehát nem emelgetem a súlyokat a konditeremben mert az nem jó erre, ráadásul utálom azt a beképzelt gyökér társaságot aki oda jár


természetesen a futásnál kötöttem ki, de nagyon sz*r itt a lakótelepen futni, a legközelebbi futópálya is a város másik felén van, csupa kátyús töredezett járda van mindenhol, csupa aszfalt.


tippeket szeretnék kérni mit csináljak


2011. szept. 26. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyökér társaság?

Küzdősportot,azon belül is az ökölvívást ajánlottam volna,de ha a konditermi jó hangulat is megviseli a kicsi lelked,akkor semmi keresnivalód nincs ott sem.

2011. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Látom nem jött át.. 30-45 percem van naponta nem több...

Ebben benne kell legyen öltözés, utazás minden. Ezért olyan sport tevékenység ötlet érdekelne, ami helyben is végezhető ház körül stb.

A konditeremben meg gyökért társaság van, ha az ellenkezőjét mondod te is odavaló vagy.. Az összes fukszos beképzelt barmot nem tudom magam körül elviselni.

2011. szept. 26. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor a rejszolás a neked való.

Jól megemeli a pulzust,elhúzhatod 30-40 percig is akár.

Arra figyelj,hogy minden nap másik kézzel csináld,így egyenletes terhelés kap a két oldalad.

2011. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,akkor a rejsz a neked való,de ha közben egy műbrokiba guggolnál,akkor az alsó testrés..ő testrészt is tudnád edzeni.
2011. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát... Tényleg nagy az arcod cseppet. Ezt nem csinálom, azt nem csinálom, nekem ne mondjon meg senki semmit...

Na mindegy.


Az edzőterem jó ötlet pedig, mert nem mindenhol olyan a társaság - ahova én járok pölö ott sem. Másik kérdés, h nem állandóan van telezsúfolva.


Ami - ha ván rá lehetőséged még jó lehet sztem az a squash (vagy fallabda). Pörgős, társsal is lehet(vagyis inkább tanácsos) és ha kevés időd van rá, akkor is megteszi.

2011. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké a rejszolás jó ötlet.. gratulálok ha csak ennyire telik..


Nem vagyok abban a helyzetben, hogy időt szabadítsak fel magamnak, az izületeimet nem fogom aszfalton futkosással tönkretenni, a helyi konditerem pedig egy gyökér-gyűtő.. "mindössze ennyi" kitételem van, de akkor valószínű a tanácsotokra kiverem többször...

2011. szept. 26. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
:-DDD
2016. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!