Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő 16 évesen elkezdeni a...

Késő 16 évesen elkezdeni a balettet ha? (folytatom lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a lényeg hogy, szeretnék balettozni a hajlékonysággal nincs baj tudok spárgázni meg minden , de így hogy, későn kezdem még háttértáncos se válhat belőlem?
2011. szept. 25. 17:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És mi a felvételi az ilyen kemény tánciskoláknál és Pesten vannak ilyen tánciskolák,légy szíves tudnál nekem írni ? Drukkolok neked , hogy ne kerülj ki!:)
2011. okt. 3. 20:07
 12/15 kitttyke válasza:

Szia!

Nekem is szinte ugyanez a dilemmám. Én mindig is arról álmodtam hogy táncos lehessek, viszont eddig sajnos nem volt lehetőségem ezt megvalósítani. Most 17 vagyok, és pályaválasztás előtt állok. Találtam egy iskolát ahová felvesznek olyanokat akik érettségi után mennek táncolni (Budapesti Táncművészeti Stúdió) 2 éves a képzés, OKJs. Nem tudok róla minden pontos információt, de ha jól láttam, akkor oda nem kell előképzettség - tehát az alapoktól kezdik(?) Jelenleg információ szerzési fázisban vagyok ezzel kapcsolatban, és el fogok menni a nyílt napra. Gondolom ott majd elinformálnak engem. (Egyébként tánc kapcsán eddig csak a néptáncban vannak tapasztalataim illetve jó ideje mazsorettezek. hajlékony is vagyok) Lehet hogy örökre egy álom marad, de ha nem így van, akkor nem szeretném elszalasztani a lehetőséget ha van esély arra hogy ezzel foglalkozzak.

2012. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 *Glissade* ***** válasza:

Szijja kitty!


Miért nem volt lehetőséged eddig a tánccal foglalkozni?

A szülők nem támogatták?

Vagy valami más?

2012. okt. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kitttyke válasza:
Az anyagi okok nem sajnos nem tették lehetővé...:S de mostmár az apukám tudna támogatni ebben a képzésben. Írtam a ennek pesti tánciskolának és vissza is írtak. Azt írták hogy nem feltétel a táncos előképzettség, mert többször találkoztak olyan sikeres vizsgát letevő tanulóval aki előtte nem foglalkozott tánccal. Valamint az hogy hajlékony vagyok és vékony, mindenképp előnyt jelent, és hogy menjek el a nyílt napra (meg is teszem).
2012. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 *Glissade* ***** válasza:

Majd meséld el milyen volt:)


Egyébként ez tényleg ember függő, van aki őstehetség, és minden könnyeben megy neki, van aki pedig 10 év alatt is csak egy "közepes" szintet képes megütni...


Ha hajlékony vagy, gyorsan tanúlsz, van ritmusérzéked és birod testileg/lelkileg a gyürősést akkor az már fél siker:)


A másik fele pedig azon múlik, mennyire tudsz csapatban dolgozni, el tudod-e adni önmagadat, szimpadra való vagy, kitartó, képes vagy áldozatot hozni, és tudsz-e küzdeni.


Ami a legfontosabb, hogy rajongj a táncért, és nagyon szeresd!


Ha ez naggyából mind meg van, akkor menni fog:)

2012. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!