Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Késő 16 évesen elkezdeni a...

Késő 16 évesen elkezdeni a balettet ha? (folytatom lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a lényeg hogy, szeretnék balettozni a hajlékonysággal nincs baj tudok spárgázni meg minden , de így hogy, későn kezdem még háttértáncos se válhat belőlem?
2011. szept. 25. 17:37
1 2
 1/15 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Hogy késő-e arra inkább nem mondok semmit... én innen ezt nem tudom megmondani.

Egy biztos, hogy ahhoz az operába táncolhass el kell végezned egy balletiskolát, ami ilyen jellegű végzetséget add.

Csak úgy az utcáról nem fognak beválogatni.

A másik, hogy a háttér táncosok mögött is ugyanannyi év áll mint az a táncos mögött akié a főszerep.

A háttértáncosként is ugyanolyan jól kell tudnod táncolni.

Sok táncos van, nagyon fel kell kötnöd a gatyát, hogy érvénysűlni tudj.

Ezt csak mondani könnyü:)

Én tánciskolába járok és biztosítalak róla, hogy elég kemény fizikailag és mentálisan is egy ilyen iskolába járni.

Akkor is csinálnod kell, ha már semmi kedved hozzá...

Elég nyomós cél kell ahhoz, hogy maradj, vagy hatalmas fanatizmus.

Sajnos még nekem is kétséges a dolog, pedig a nap 24 órájában a tánccal vagyok elfoglalva, vagy legalábbis az jár a fejemben.

Tehát, gatyát fel:)


A hajlékonyság nagyon nem mindegy... előny de nem minden...

A klaszkus balett teknikája elég száraz, nehéz és minden részlete nagyon pontosan ki van találva.

Nem elég hozzá csupán csak a tehetség...

2011. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy, ilyen sokat írtál!:)Ha nem gond , még lenne pár kérdésem!:D

-Az első az hogy, Te milyen tánciskolába jársz és hova?

-Jó, azt gondoltam hogy, a hajlékonyság nem minden , de azért nagy előny , nem? (gondolom én )

-És hogy, nem tudnál nekem valami jó tánciskolát ahol még ennyi idősen is elkezdenének nekem balettet tanítani?

De én igazából ezt már csak hobbiként szeretném mert nem bírnám behozni a lemaradásomat azokkal szemben akik 5 évesen kezdték és nem 16.:D

Még egyszer köszi a segítséget,és várom a válaszod!

2011. szept. 26. 16:31
 3/15 *Glissade* ***** válasza:

Nagyon szivesen:)

Én sem balerinának készülük:) Nagyon szép tánc a balett és imádom is, de sajnos a táncművészeti főiskolán minden testrészedet tetőtől talpig átnézik:D

Az olyan kb. mint egy szépségverseny és akiket oda felvesznek azoknak sem biztos, hogy "oda valóak".

A baletthez szükséges egy bizonyos alkat, magasság, súly.

Én pl. azért nem lehettem volna balerina mert túl magas vagyok:D

Azt mondták, hogy ilyen magassággal nem fogok semmilyen szerepet kapni, mert nincs olyan fiú aki magasabb lenne nálam... és ilyen magassággal nagyon sok kiló is vagyok így az emeléseknél a fiú nem bírna el...

De igazából nem bánom:)

Én sem gondolom úgy, hogy balerinák kelett volna mennem, met akkor kimaradtam volna rengetek szép élményből:)

A sulim nevét nem írnám ide le...

Én mindenféle táncot tanulok, szimpadi, szinházi, musical tánc szakon vagyok.


A hajlékonyság... évekig én is azt hittem, hogy akkor lesz enyém a világ és én leszek a király ha le megy a spárgám és hajlékony leszek:)

De rájöttem, hogy baromira nem...

Ami legfontosabb az a tánctudás, ha az nincs akkor hiába vagy hajlékony.

Nyilván a legnagyobb hajlékonyságra kell törekedni, de ha ez nincs meg akkor sem kell elkeseredni. Ezzel azt akartam mondani, hogy sajnos egy balett órán nem takarózhatsz azzal, hogy de bizony én hajlékony vagyok... max a nyújtásnál fog téged mindenki irígykedve nézni:D

De ennyi...


Hobbi szinten elkezdheted elég sok hellyen felnőtt balettként:

Developpé, több hellyen is van

Piruett, Boráros tér

Studio S, Stadionok

Miami Balett, Forgátch utca

És van valamilyen Zsuzsanna is aki balettet oktat, Asszem Horváth a vezeték neve.

Szerintem lehet járni a MTF-re is, így tanfolyan jeleggel.

Talán a Theba-ba is...


Ne azzal gyere, hogy jaj ilyen hátrányba vagy azokkal akik 5 évesen kezdték stb.

Ez leginkább a tehetségen és a ráfordított energián múlik.

A tánc olyan, hogy rá kell szentelned az egész életedet, ezért kell élned!

Külömben nem fog menni...

2011. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszaidat!:)

Úgy látom te profin értesz a tánchoz.:D

Csak azért mondtam hogy, nem bírnám behozni a lemaradásomat mert többen is állítják ,hogy ezt már 5 évesen kell elkezdeni hogy, balerina lehess és hogy, már 10 évesen is késő.És én már nem tudom hogy, kinek higgyek és hogy, egyáltalán érdemes -e elkezdenem ezt az egészet, mert komolyan foglalkoztat a dolog.

Még azt szeretném Tőled kérdezni hogy, ezeken a felnőtt balett órákon színvonalas-e az oktatás és hogy, megéri-e a pénzüket?

2011. szept. 27. 20:08
 5/15 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


A balett intézetben is 10 évesen kezdik el tanúlni a gyerekek a baletett, nyílván jártak előtte előkészítőre (gondolom én), bár szerintem nem feltétele ennek az előkészítő, mert azt írják "nem szükséges előképzetség"

Nem tudom, hogy ott hogy mennek a dolgok.


Tehát, az 5 éves kortól, az egy baromi nagy hülyeség.

Azért mert egy 5 éves gyerek még nem fogja fel, hogy mit-miért csinál, de nagyon jó arra, hogy kiderüljön, hogy szereti-e csinálni vagy sem.

Hogy ne az iskolában derűljön ki, hogy még sem szeret balettozni, ez erre jó, szerintem másra nem.

Azért mondják az 5 éves kort még, mert a gyerekeknek még kevésbé merevek az izmaik, izületeik, de ezért ne legyünk már ennyire hiszékenyek:)

10-14 éves kor körül ugyanolyan jól fejleszthető a hajlékonyság, és akkor már fel is fogod, hogy ezt miért csinálod!

Sőőőt egy Spárga stb. még simán lenyújtható akár felnőtt korban is, ha elég kitartó vagy.


Balerina elvileg már nem leszel 16 évesen...

De találkoztam már ellen példával.

Elég sok táncost ismerek és volt egy lány a sulimban akit kizárólag csak a klaszikus balett érdekelte, nem szerette a többi táncot.

Ezért nem is érezte magát jól a suliban. Átjelentkezett egy balettiskolába és felvették. A lány 15 éves volt, de tényleg elég nagy tehetség.

Én pl. meg sem közelítettem a szintjét, pedig több év tapasztalatom volt a balettben mint neki. De mindenki másban jó.

De ez csak egy lány az 1000 közül...


"Még azt szeretném Tőled kérdezni hogy, ezeken a felnőtt balett órákon színvonalas-e az oktatás és hogy, megéri-e a pénzüket?"


Nem arról van szó, hogy pénzben megéri-e....

Én nem javasolnám, hogy hobbi szinten elkezd a balettet!

Csak akkor kezd el, ha komolyan tervezel a tánccal!

Mert könnyen bele eshetsz abba a hibába amibe én anno, Imádtam a balettáncot, szinte minden nap mentem órára:)

Annyira boldoggá tett, hogy el sem tudom mondani, hónapokig úgy éreztem, hogy a fellegekben repkedek a hattyukkal:)

Néztem a balerinákat videón ahogyan táncolnak...

Egyszer csak, hatalmas mélypontra kerültem, szomorú voltam mert tudtam, hogy belőlem már soha sem lesz balerina.

Nagyon fusztrált ez a tudat. A balett egy nagyon erős tánc, ezt úgy értem, hogy a jellemedet a gondolkodásodat megváltoztatja (sokkal inkább mint bármely más tánc).

A testednek hozzá kell szoknia...


Az a probléma elsősorban a hobbi szintű órákkal, hogy ott a tanárnak nincsen semennyi felelőség tudata veled szemben!

Sokkal lazábra veszik a figurát, és ha ezt te komolyabban akarod csinálni, akkor nem fogsz tudni fejlődni olyan jól.

Mivel lazán veszik, nem biztos, hogy javít ha valamit rosszúl csinálsz.

Ha lesérülsz az megint csak a te felelőségged.

Míg egy tánciskolában ezekre figyelnek, de ott meg sokkal többet várnak tőled, és e-miatt nagy lehet a nyomás.

2011. szept. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 *Glissade* ***** válasza:
És van még egy ok amiért nem érdemes hobbi szinten csinálni, ha érdekel majd leírom:)
2011. szept. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,hogy válaszoltál.:)

És hogyha nem hobbi szinten szeretném elkezdeni akkor egyáltalán van olyan tánciskola ahova felvesznek?

-Persze hogy, érdekel minden érdekel ami a balettel kapcsolatos.:)

2011. szept. 29. 14:59
 8/15 A kérdező kommentje:
És megkérdezhetem hogy, belőled miért nem lehet balerina?:(
2011. szept. 29. 15:00
 9/15 *Glissade* ***** válasza:
100%

Elkezdtem kis iskolás koromban, de már akkor magasabb voltam a lányoknál egy fejjel.

Sőőt talán még fiúknál is. Természetesen nem lett belőlem óriás, mert később beértek a fiúk magasságilag.

De gondolom a balettanárnő azt hitte, hogy 3 méteres leszek mire elérem a 18 éves kort:)

Amugy 183 cm magas vagyok.

Majd újra kezdtem 16 éves korom körül kiegészítésnek, de akkor nyilván már nem lehetett volna belőlem balerina.

De nem is szeretnék az lenni, mert aki komolyabban csinálta ezt a táncot az tisztába van az árnyoldalaival is!

Nem tudom, hogy megéri-e...

Az egész tánc sérülés veszélyes, ha nem tudod, hogy mik a határaid, ill. nincs meletted egy oktató aki elmondja neked.

Aki 10 évesen kezdi ezt az 18 évesen végezz a sulival, 8 év alatt van ideje mindig miliméterekben fejlődni.

De aki 16 évesen vagy később kezdi, az logikusan nem szeretne ennyi évet rá álldozni pláne nem a semmiért(mert megélni nem fog belőle, ha csak nem őstehetség).

Ennyi idősen már kivülről figyeled magadat és minél jobban és jobban akarod csinálni.

Míg egy 10 éves inkább anyunak, a tanárnak stb. táncol ő még nem kritikus magával szemben. Mire eléri azt a kort, hogy magának táncol és nem másnak addigra már magas szinten fogja művelni, így a sérülés veszély is alacsonyabb.


Míg ezzel szemben, te mit csinálsz?:D

Jól kitaszigálod az első poziciódat amennyire csak tudod, fel lendíted a Grand Battement jeté-nél a lábadat ameddig csak birod, lesz@rva, hogy a csipőd sambázik közben.

A spárgádba meg bemelegítés nélkül bele ülsz és megkéred a barátnődet, hogy feküdjön rád.

A Relevé-nél észre sem veszed, ha bedöl a bokád... stb.

Csak, hogy elérhess már végre egy elfogadható szintet.

Aminek a kövezkezménye az lesz, hogy szét cseszed a térded vagy bokádat, a roszabbik esetben mindkettőt.

Végül nem hogy balettozni nem fogsz tudni, de még járni se.

Nem azt mondom, hogy a balett tönkre tesz, nem lesz bajod, ha oda figyelsz.

De nagyon gondold át, hogy megérie-e hobbi szinten ezt csinálni...ill. nem hobbi szinten....

2011. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 *Glissade* ***** válasza:
100%

"És hogyha nem hobbi szinten szeretném elkezdeni akkor egyáltalán van olyan tánciskola ahova felvesznek?"


Van, de kemények az ilyen tánciskolák, én is parázok amiatt, hogy ne kerüljek ki a kövezkező rostán.

Birni fogom-e, menni fog-e a következő félév stb.:((((((

2011. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!