Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy lány Aikido-zik?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek ha egy lány ilyen harcművészetet nem versenyszerűen űz hanem csak hobby ként?Esetleg vagány?Gusztustalan?
2011. szept. 22. 15:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

a barátom jövőre lesz fekete öves. imádja, és tényleg úgy van, ahogy az egyik válaszoló írta, önvédelmet tanulnak, megelőzni akarják a küzdelmet. Nem erőből dolgoznak, hanem az ellenfél energiáját használják fel, vagy olyan pontokon fogják/nyomják meg a testet, hogy attól simán összeesel. A másik kedvencem, hogy 2 helyen megfogja a "támadó" karját és egy spec mozdulattal fél mp alatt földrevisz, de úgy, hogy mikor gondolkodni kezdesz azon, hogy ne hagyd magad, már rég a földön tanyázol :D és tényleg nem erőből megy a dolog, hanem technika. Én abszolút debil vagyok ezekhez, de van egy emelés, amit megtanított nekem a barátom, nos ennek köszönhetően igencsak eldobtam őt 1-1,5 méterre, amiben az a vicces, hogy cca 25-val nehezebb nálam :D


és hogy közvetlenül a kérdésedre válaszoljak, az egyesületükben van 3-4 lány, ezek közül páran már fekete övesek és félelmetesen bánnak az 2 méteres 150 kilós edzőtársaikkal is :D, van olyan is, aki még csak tanulgatja. Igaz nem szokták kímélni a srácok őket edzésen, de van egy speciális kopogás, amit ha a küzdőpartnered lekopog, azt jelenti, hogy vegyél vissza.

Ráadásul ahogy tudom, az aikido jó testtartást és egyensúlyérzéket is ad. hajrá, csak ügyesen!

2011. szept. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
*25 kg-val
2011. szept. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ez utóbbi egy jó tapasztalat, de mint hogy emberek megfelelő hozzáértés nélkül pl. a "90 napos diétáról" is képesek pozitívan írni, így esetleg egy más szemszögből kiegészíteném..


látványosan jó dolgokat csinálhatnak edzésen, csak a kérdés, hogy ezek önvédelmi vagy harctechnikai értéke mekkora akkor, ha az ellenfeled, de akár ellenséged nem akarja, hogy földre vidd vagy eldobd. rengeteg "aikido" technika van, amiből egy ökölvívó (egy boxoló, szorgalmas kis sportember, nem veszélyes támadó!) minimális gondolkodással kiszabadul, mert miközben húznák, fognák a karját, csuklóját stb. manipulációs pontokat, egyrészt akiben csak egy kicsi küzdősport múlt van, az húzza el a támadott karját (több kevesebb sikerrel) de közben küld egy olyan állast, amit ha nem igazi japán aikidot tanulnak, akkor minimális eséllyel vezetnek el.

igazából a kérdés, hogy mennyit sparringolnak. ha azt gyakoroljuk, hogy a 150kg-os társamat földre vágom, az lehet egy jó technika, csak köze sincs a valósághoz, mert ott a 150 kilós emberek minimum ütnek, és elhúzzák a kezüket. tehát "szabad küzdelem" nélkül nincsen alkalmazott tudás. nem tudják, hogy működne élesben. a másik, hogy ütni és rúgni mennyit tanulnak? ugye az aikido a jitsu ~továbbfejlesztése lenne, de ez nem azt jelenti, hogy kivesztek belőle az alap támadások, azokat is gyakorolják rendesen, csak hatékonyabbak, lágyabbak és letisztultabbak (így tudtommal jóval veszélyesebbek) lettek bizonyos elvezetések, dobástok etc.

2011. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sokat nem , jópofa, vagány biztos nem ,mert mint mondta egy srác azaz ökölvívás ,de gusztustalan se csak szerintem ahogy aczél mondja nincsenek olyan jól kiképezve , verekedtem már nagyon tapasztaltal és sokkal többet vártam el bevallom , most lehet mondani , hogy egy emberből nem lehet ítélni ,de nekem ez maradt meg .
2011. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ahogy én az edzéseiken láttam, 2 részt gyakorolnak: van egy olyan rész, amikor ütnek és rúgnak és az első hasbaöklözést nem szabad kivédeniük (anyááám jó sz.r látni), meg ott inkább a gyorsaságon mint az erőn van a hangsúly, aztán ezt a részt szép lassan átvezetik a dobálgatós békésen-repülős részre :D
2011. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ha ütik egymást, az már egy jó dolog. bár utcára úgysem a hasadat kell feledzeni, mert úgyis átvágják. inkább igazi ütésekre gyakorolni a dobálgatást. és mivel én is gyakorlok elvetetéseket, tudom hogy teljesen más még a jól tanított (!) technika alkalmazása is mint az edzéses gyakorlás..
2011. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nos az utcán értelemszerűen az lesz az első, hogy adnak egy fülest.Ha gyenge erővel jön(ami látszik) leveszed fejjel,akár egy hölgy is és összecsomagolod a támadódat.De ha egy emberes ütés előtt állsz,annak a lendülete is hatalmas. Kitérsz és az ellenfeled mögé kerülve már azt csinálsz vele amit akarsz. De ha nem akarod megölni,akkor a nagy lendület miatt éppen hogy elég csak kicsit megrántani és már a földön van. Itt szintúgy addig ütheted/rúghatod amíg sírva nem könyörög az életéért,de humánusabb megoldás,ha fejbe rugod és elmész :).Az az ember aki a dojo-ban tanult technkikákat akarja az utcán is használni,az beteg. A tanult technikák elsajátitása csak segít az alkalmazott verzió alkalmazásában. Ez egy japán HARCMŰVÉSZET,ahol anno késekkel támadtak,ezért kellet megfogni a kezet.De most ha kimész a VIII.ker-be és szembe jön veled Rácz Pokáhontász,akkor adni akar egy parasztlengőt,és innen már a föntiek :) Remélem segíthettem.
2011. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!