Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob edzés után rögtön kell...

Aerob edzés után rögtön kell étkezni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem lenne, hogy aerob edzés után szálkásítás alatt is fontos a lehető legrövidebb időn bevinni fehérjét és ch-t?

Ch-ból mehet több súlyzos edzés és aerob edzés után, mint a többi étkezésnél?

Mert úgy tudom a leürült glikogénraktárakat fel kell tölteni, különben ugye izomvesztés alakul ki.

Vagy az aerob után történő anyagcserefelpörgetés akkor hatékonyabb, ha egy fél-1 óráig nem étkezem utána?


A célom a következő: izomtömeg megtartása a lehető legtöbb zsírvesztéssel. :)


2011. szept. 14. 16:25
 1/10 bix ***** válasza:
fehérjét tolj, a napi ch adagodból egy kicsit bepótolhatsz hogy ne natúrban told, de a bevitt ch görbe reggel legyen maxon aztán csökkenjen lefele estig. így kb átalszod az alacsony vércukros szenvedős zsírbontást, reggel meg megtolod a vércukrod és okés a világ. fehérjét meg konstans mód edd mint a barom:)
2011. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi! :)

Kapok választ a konkrét kérdésre is? :DDD

2011. szept. 14. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha én kardióedzést tolok, nem aerobot (szerintem aerobnak nincs is túl sok értelme :D ), akkor az edzés után megy egy tejsavó-turmix (ch nélkül), majd egy teljes étkezés fél órán belül, ezért érdemes jól időzíteni. Mivel ilyenkor nem történik nagyfokú glikogénürítés, így nem kell gyors ch utána. Ha van rá zsé, akkor mindenképp toljál a turmixba glutamint is, az megelőzi az izomvesztést.
2011. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oksa, kipróbálom. :)

Bár én egyben nem értek egyet, ahogy olvastam aerobot ajánlják zsírégetésre, kardio a tüdő és szív képességét fejleszti. Zsírégetésre a lassabb, monoton mozgást javasolják, ami az aerob. :D

2011. szept. 14. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

igen, ezzel az a nagy bökkenő, hogy a mozgás alatt nem égetsz zsírt. A mozgás energiájának fedezésére először a szénhidrátokat kezdi emészteni a szervezet (glikogén), és nem a zsírokat. Ha lehetne pusztán futással zsírt égetni, akkor lehetne fogyni és izmosodni egyszerre-de nem lehet.

A diéta alatt a futás leginkább kalóriafelhasználásra jó, így több ch-t vihetsz be, és nem lassul be az anyagcseréd. De a kardió sokkal több kalóriát használ, mint az aerob. Testépítők nem véletlenül kardióznak. :)

2011. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Kardiozás és aerob edzés ugyanaz nem?
2011. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közbe találtam egy hasznos cikket, és jól mondtam aerob kell, sőt a kardio nem jó zsírégető:


[link]


Azért köszi az eddigi válaszokat! :)

2011. szept. 15. 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Felőlem hallgathatsz a body.builderre, de hülyeséget ír. Én sem az ujjamból szopom, hanem az ilyen szar honlapok szerkesztőinél kicsit képzettebb edzők mondják. De leszarom mit csinálsz. :D
2011. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És akkor Drugs Bunny badarságokat ír azt mondod? :D Ez a magas ismétlésszámos edzés is hülyesség szerinted? :)
2011. szept. 15. 17:36
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
A magas ismétlésszámmal való szálkásítás? Az tényleg baromság. :D
2011. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!