Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Naponta kb mennyi kalóriát...

Naponta kb mennyi kalóriát fogyasszak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok!A sulyom nekem megfelelő.Viszont izmosodni szeretnék ezért sportolok is(bicaj,gugolas,futás).Minnyi kalóriát vigyek be naponta,hogy ne hizzak?Izmosodni meg izmosodhatok szoval emelem a feherjet,de akkor mit is kell egyek?És mennyit?1800 kalória elég,hogy ne hizzak?Vagy emeljem,hogy izmosodjak is?
2009. ápr. 22. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre szakszerűen senki nem tud válaszolni, mert a kalóriaigény mindenkinél más és más. Neked kell kikisérletezni. Indulj el egy x kcalról (inkább a fehérje és a szénhdirát számítással kezdeném) és nézd meg hogyan változik a súlyod monjuk egy hét alatt, na nem a megfelelő irányba halad akkor növelni / csökkenteni kell a szénhidrátot. A zsírleadás és az izomtömeg növelés két ellentétes folyamat egyszerre nem megy.
2009. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

1500 kcal is elég.

am ha paramétereket megadnál könnyebb lenne:)

Ha most sok súlyfelesleged van, a legjobb az lenne, ha ÉLETMÓDOT változtatnál, és nem pedig drasztikus fogyókúrákba kezdenél bele.

Ma már rengeteg egészséges táplálkozással kapcsolatos fórumot, oldalt találhatsz,,

például:


[link]

[link]


Nálunk a családban ez vált be mindenkinél:

Mindent enni, amit a szervezetünk megkíván, de MÉRTÉKKEL!

tehát ha éppen iszonyatosan megkívántad a csokit, vagy valamilyen édes harapnivalót, ehetsz, de csak falatokat.

Ezekből NEM SZABAD jól lakni.

Viszont zöldséget nyugodtan ehetsz, amikor akarsz, gyümölcsöt úgyszint.

Kenyereket kerüld ha lehet, kevés vajat használj.


Kb. ennyi az egész, sok sikert!

:)

2009. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
te jó ég nekem tömegnövelés kell nem sulyleadás :)) 165cm vagyok s 45kg
2009. ápr. 22. 17:57
 4/4 A kérdező kommentje:
izomtömeget hogy növeljek?
2009. ápr. 22. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!