Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! Mit kellene...

Testépítők! Mit kellene vennem hogy tömeget növeljek?

Figyelt kérdés

Kéne nekem olyan összeállítás ami elég költség kímélő megoldás de az még jobb lenne ha leírnátok mit kéne beszereznem multivitamin?fehérje,tömegnövelő,stb...


Mármint látom minden vannak aminosavak meg minden de nem tudom mi mire való meg van Bcaa is tudom a google segít de a testépítéshez ezekre van szükség? vagy mit kell beszerezni?


2011. aug. 30. 18:27
 1/10 A kérdező kommentje:
értelmes válaszokra megy a pontozás felfele.
2011. aug. 30. 18:27
 2/10 A kérdező kommentje:
még annyit tennék hozzá étrendem van!
2011. aug. 30. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van étrended, és nem kell növelni a fehérjebeviteled a tápkiegekkel, akkor csak edzés után kell fehérjekészítmény. Ebben az időpontban gyors felszívódású fehérjére, és szénhidrátra van szüksége a szervezetnek. Vegyél tejsavófehérjét, és hozzá dextrózt, és testtömegtől függően fogyaszd.

Az aminosavak a fehérjék építőkövei, de tömegelés alatt nincs rá szükséged, hiszen a állati eredetű fehérjékkel beviszed az összes esszenciális aminosavat. Az amino tablettáknak haladóbb szinten, és diétában van jelentősége, neked nincs rá szükséged.


A multivitamin természetesen kell, sportolóként különösen.


Szerintem jó ár/érték arányú vitamin:

[link]


A dextróz bármilyen testépítő boltban be tudod szerezni, azt nem linkelem be. Körülbelül 500 ft kilója.


A fehérjék között meg nézelődj itt:

[link] Nézz ki magadnak egy olcsó tejsavófehérjét.

2011. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

és ha kipattogok a tejsavótól akkor tudnál ajánlani mást? és azt is dextrózzal kell keverni?


észre vettem egy idő kijönnek pattanások nem olyan nagy mértékben de a vállamnál és a hátamnál is kijön de idegesít

2011. aug. 30. 18:45
 5/10 anonim ***** válasza:

hmm. Szerintem próbáld ki a tejsavó koncentrátum helyett a tejsavó izolátumokat, mert lehet, hogy laktózérzékeny vagy, és az izolátumok kevesebbet tartalmaznak belőle.

Ami még tudtommal elég gyors felszívódású, az a marhahús-protein. Természetesen ezekhez is kell a dextróz.

Rengeteg egyéb fehérje van még, szója, tojás, stb, de ezeket inkább végső esetben használd. (drágák, és szarok)

2011. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szója nem szar,ha izolátum és nem drága.Pl. Power Protein,Full Force MPM
2011. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
a poroktól összemegy a faszod
2011. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a szőlőcukrot egy csokoládégyár boltjában szoktam megvenni. 1350Ft/5kg. Jóval olcsóbb.
2011. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TOMAtm ***** válasza:
100%
multivitamin okés,kalcium magnézium cink alap,valami jóféle protein(myofusion,syntha6 stb).másra egyenlőre nincs szükséged.kreatin-monohidrát esetleg pár hónap múlva.szőlőcukor jó edzés utánra a proteinbe.
2011. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ment a felpontozás mindenkinek köszönöm!
2011. aug. 30. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!