Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy idő után leállok az...

Ha egy idő után leállok az edzéssel, és a töménytelen kajálással akkor lecsökkennek az addig felszedett izmaim?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit kell tennem ahoz hogy megmaradjanak, de ne nőjenek és ne csökkenjenek?
2011. aug. 26. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szintentartó edzéseket kell végezned, különben elkezd fogyogatni az izmod. De ne aggódj, néhány hét alatt azért nem leszel vézna.
2011. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
továbbra is edzesz, akkor nem, persze attól kell sok szénhidrát meg minden, hogy ne kezdje el lebontani az izmokat, de töménytelen kajálás nem szükséges
2011. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed be a megfelelő mennyiségű tápanyagot, akkor leépülnek az izmaid. Ha nem edzed meg őket szintén. Itt nincs leállás meg hasonló. Amíg csinálod izmosodsz, ha abbahagyod leépülsz, ennyi.
2011. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem, Köszönöm szépen!
2011. aug. 26. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
ha kevesebb a kaja, ha kevesebb az erőkifejtés a szervezet elkezdi bontani az izomzatod. szerintem nem kell attól félned, hogy túl nagy leszel :)
2011. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem sem :)
2011. aug. 27. 10:50
 7/8 TOMAtm ***** válasza:

a kortizol nevű hormon lebontja a 'szükségtelen' izmokat,mert az izom energiát emészt fel minden pillanatban és ez gátolja a test legoptimálisabb működését(a világegyetemben minden anyag a kisebb energiafelhasználású állapot elérésére törekszik -kémia harmadik osztály)

Elkerülhető: szintentartó edzés - az edzés kortizolrezisztensé teszi a receptorokat igy kortizol hatástalan marad az EDZETT izomcsoportra(a többire nem) -tehát a teljes testes edzés heti 2-3 szor a legjobb az izommegörzésre(vitatott mivel minnél intenzívebb az edzés annál tovább marad a sejt rezisztens)

2: kortizol csökkentő szerekkel (Lean FX,Postal,Natadrol-formadrol) -erről nincs tapasztalatom sajnos.

2011. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hm, értem. végülis így logikus, köszi!! :)
2011. aug. 27. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!