Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak szeptembertől?

Mit sportoljak szeptembertől?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy decemberben abbahagytam a karatét, mert már nem szerettem csinálni, 6 évig karatéztam. Február óta társastáncra járok, ami nagyon tetszik, de csak heti 1 edzés van. NAgyon jó a kondim, 8-10 km-t is le futok, súlyzós edzést is könnyen végzek. Nyáron rendgeteget jártam futni, meg brngázni. Szeptembertől viszont nem tudom mihez kezdjek a tánc melett, mert kell a rendszeres sport a suli melett. Energiával és jókedvvel tölt fel. Kéziztem is 8 éves koromtól, de ez mostmér kiesik. Olyan sport kellene ami kemény, izzasztó és heti rendszerességgel tudom csinálni. 16/L
2011. aug. 26. 11:45
 1/7 anonim válasza:
Menj evezni.
2011. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Acrobatikus rock and roll. Ebben a táncban sokat kell pattogni ugrálni. Próbáld ki, ha van kedved. :)
2011. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fittness testépítés
2011. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen karatét csináltál?6 év után abbahagytad?:OO Hogy-hogy?

Egyébként aszerint kell újat választani,hogy átgondolod,mi nem tetszett a karatéban.

Vagy nem volt küzdőcentrikus az edzés,te viszont a bunyót szereted,

vagy nem szeretsz bunyózni,a harc helyett inkább a művészet rész érdekel,tehát szívesebben katáztál volna többet,

vagy nem tetszik a puszta öklös szabályrendszer,

nem voltak elég kemény edzések(megeshet,sokféle edző van,nem mindenki ugyanúgy képzeli el a karatét),

és sorolhatnám.

Ha nem volt elég a bunyó,menj el küzdősportolni,ha "művészkedni" szeretnél,valami olyan sportot válassz,ami megerőltető(te írtad,h. az kell),de mégis inkább formai gyakorlatokat tartalmaz,egyfajta táncos jellegű dolog,mivel neked valami intenzív kellene,a capoeira-t javaslom e körben.

Ha a puszta kézzel van gondod:megint csak küzdősport.

Ha egyáltalán a bunyóról hallani sem akarsz:úszás,ritmikus gimnasztika,aerobic,konditermi edzés stb.

Amit külön javaslok,mert a leírtaid alapján passzolna hozzád: KETLEBELL.

Nagyon-nagyon jó,csinálgatom néha én is,elég jól meg lehet halni egy edzés alkalmával.Erőssé tesz és b*szott jó állóképességed is lesz tőle.Tény,hogy nem olcsó,de rettentően jó,ezt ajánlom elsősorban,tényleg illene hozzád.Nézz utána!Persze nem rád erőszakolni akarom,csak egy meglátás.Azt válaszd,ami neked legjobban passzol!

További jó edzéseket,akármilyen formában is;)

2011. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kyoztam, voltam mindenhol, 3 szervezetnél, 5 edzőnél, a magyar mesterek közül a legnagyobbaktól is tanultam. Egyszerűen elveszett a motivációm.

Az aerobic tetszene, igazából nem zárkózom el a küzdősportoktól teljesen. De most valami finomabb, lágyabbra vágynék. Ez hülyén hangzik tudom, főleg hogy meghalós edzést is akarok ugyanekkor.. de remélem majd csak lesz valahogy. a kettlebel edzésnek ugyánnanézek..

2011. aug. 26. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló nem mondott hülyeséget, a kettlebell tényleg megfelelő lehet neked! :) Én még nem próbáltam (elég nekem a fitnesz), de elég brutálisnak tűnik.
2011. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kettlebell tényleg elég durva a szó legbrutálisabb értelmében.
2011. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!