Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen Kreatint használjak?...

Milyen Kreatint használjak? Ha fehérje nélkül szedem ér valamit? Van olyan fehérje amitől nem pattog ki az ember arca?

Figyelt kérdés

Vékonyabb nehezen fejlődő testalkatú vagyok milyen kreatin ajánlotok ? Márka ? Tipús ? Fehérje por nélkül szedném ( Megoldom ételekkkel a fehérje pótlást )mert a portól kipatog az arcom.Egy kúrára mekkora adagra van szükség és hozzá mennyi szöllöcukor ? 17 évesenen 62 kg vagyok .


Elsősorban komolyabb emberek segitségét várom akiknek valamelyik termék látványosan bevált és nem pedig olyan gyúros ficsurokét akik izompoloban és napszemüvegben feszitenek a haverokkal a teremben .


Írjátok le ti mennyit fejlődtetek ? És a Kreatin ősszes pozitiv és negativ oldalát !


Erő izom tejet iszom !


2009. ápr. 13. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

1. Ne igyál tejet :P

Ha biztos beviszed a megfelelő mennyiségű fehérjét akkor tényleg mehet a kreatin.

Szőlőcukor nem kell mellé.

Scitec - Crea-bomb

Az adagolás benne van a leírásban, számold ki.(a dobozos olcsóbb, a zacskósat könnyebb adagolni.)

Eddig ízben/árban/hatásban ez volt a legjobb.

2009. ápr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ne várj a kreatintól csodát, mert akkor csalódni fogsz.. Van akinek semmit nem hoz, legjobb esetben se sok, csak néhány kilóban kell gondolkodni.. body.builder.hu-n van egy csomó leírás róla egyébként ott nézz körül

u.i.: ne igyál tejet!

u.i2.: 62 kilósan még tiszta táplálkozssal is simán tudnál fejlődni

2009. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hello!


Említetted, hogy kajából meg tudod oldani a szükséges napi fehérjebeviteled, csak emlékeztetésnek az kb 60dkg csirkemell esetedben naponta. Ha ezt tudod biztosítani akkor rendeben, ha nem akkor viszont mindenképpen szükséged van valamilyen fehérje táplálék kiegészítésre. Amíg a táplálkozásod nincs teljesen rendben addig nem sok értelme van a dolognak. Ha ezt kipipálhatjuk, akkor lehet gondolkozni kreatinon, de mint előttem szóló mondta, nem egy csoda szer, nem kell tőle csodát várni. Tény, hogy rengeteg cég rengeteg féle kreatint árul. Sajnos szervezetfüggő a dolog és ezen a téren ki kell tapasztalni kinek mi jön be. Én azt mondom, hogy érdemes először monohidrátos kreatint venni, mert ha az működik nálad akkor tök felesleges 2-3szoros árat fizetni a különböző dizájner kreatinokért. Ha esetleg még sem működne akkor lehet próbálkozni mással.


A fogyasztáshoz annyit, hogy feltöltéshez(első 5-7nap) napi 15g-ot szedj, ezt lehetőleg oszd el 5g-os adagokra, akkor kiküszöbölhetőek a gyomorbántalmak, hasmenés. Egy adag reggel, egy adag edzés után, valamint még egy egy étkezés előtt 20 perccel. Feloldás 5g kreatin 0,5l vízben...használhatsz langyos ha rosszul oldódik. Feltöltési időszak után csökkentsd az adagot 5-10 grammra. Pihenőnapokon ugyanúgy kell szedned. 6-8 hétnél ne nagyon szedd tovább, mert telítődni fog és nem érsz el utána vele semmit.

A glükózról(szöllőcukorról) annyit, hogy én nem kimondottan javaslom. Max a reggeli mellé mehet 50-75g mert akkor nagyon alacsony az inzulin szinted, de amúgy anélkül is fel tud szívódni épp elég viszont ha minden adaghoz hozzányomsz 75g glükózt úgy elkezdesz majd zsírosodni, hogy nem lesz belőle köszönet.


Pozitív hatások:

Észrevehető erőnövekedés, az erős sejttérfogat növelő hatás következtében, felgyorsul az izomnövekedés. Valamint lerövidül a regenerálódási idő.

Negatív:

Semmi tudományosan alátámasztott negatív hatása nincs.

Előfordul, hogy 5g-nál többel egyszerre nem boldogul a gyomrod és hasmenésed lesz, de ezért is írtam a bontást.


Nem mindenkinél működik minden típusú kreatin sajnos nincs más módja a dolognak mint, hogy próbálgatod őket.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert és kitartást a további edzéshez.

2009. ápr. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Az utolsó válaszhoz hozzászólnék egy kicsit - nem KELL langyos vízben feloldani, se semmilyen vízben nemkell feloldani, mert attól garantáltan hánysz főleg ha reggel csinálod ezt éhgyomorra! Legalábbis nekem úgy visszajött mint a huzat :) Egyszerüen kiméred hogy melyik kanállal van meg a kellő mennyiség, betolod a képedbe és leöblíted vízzel.

más. a glükóz az tudtommal gyümölcscukor! A szőlőcukor az a dextróz. És szerintem ezzel feleleges bóhóckodni, mert az étkezés ígyisúgyis megemeli az inzulinszintet, viszont ha nincsen glikogénhiány az izmokban (ami felkelés után aligha van!), akkor ezek a cukrok szépen mennek zsírba, ami viszont elkerülendő lenne!

2009. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. válaszadó vagyok. elnézést a glükózos elírásért és köszönöm a javítást. Én se írtam véletlen, hogy napközben nem igen csak ellenjavallt a szöllőcukrozás, de reggel nagyon alacsony az inzulinszinted. Őszintén szólva nem hallottam még olyan emberről aki betolna az arcába csak úgy 5 gramm kreatint, én lehet attól hánynék be:D Mindenesetre azt még megjegyzem, hogy grammonként egy deci vizet igyál meg hozzá. A langyos vizet azért mondtam, mert elég sokan szoktak problémázni azon, hogy nagyon rosszul oldódik.


Még egy dolog most eszembe jutott még. A koffein kerülendő a kreatin kúra alatt. Bár a felszívódást és az anabolikus hatást nem befolyásolja, de az erőnövekedést gátolja.

2009. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak annyi kiegészítés még, hogy a glükóz az nem gyümölcscukor. A gyümölcscukor az fruktóz. A glükóz d enanintomerje a dextróz vagy is a szőlőcukor. Élő szervezetben csak ebben a formában van jelen, vagyis a glükóz elnevezés jelen esetben teljesen jól megálja a helyét. Az L-glükóz biológiailag inaktív, vagyis a sejtek nem tudják hasznosítani.
2009. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A keverésről annyit, hogy ne langyos vízzel próbálkozz, mert úgy borzasztó lehet meginni.


Nekem bevált módszer az, hogyha nem egyszerre adom a kreatinhoz, vagy tömegnövelőhöz a vizet, hanem folyamatosan öntöm rá és közben keverem. Próbáld ki!!

2009. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!