Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit ajánlatos kocogni...

Mennyit ajánlatos kocogni maximum?

Figyelt kérdés
Lassú kocogásról van szó, és maximum:D
2009. ápr. 12. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kissé túl általános, így a válasz is csak általános lehet: Amennyit bírsz. De gondolom, kezdő lehetsz, ezért kérdezed ezt. Én a futást egy margitszigetnyi hosszal kezdtem, aztán pár héttel később jött az első teljes kör, majd azt is kevésnek éreztem aztán másfél kör több hónapig. Aztán elkezdtem kijárni a természetbe, ott először Pilisszánó és Csobánka között nyomultam, majd eljutottam egész Pomázig (persze futva). Eddigre jó fél év is eltelhetett. Aztán jöttek a még hosszabb távok emelkedőn futással együtt. Most úgy 20-25 km esik jól emelkedővel.


Az a lényeg, hogy kezdd el, csináld rendszeresen, és fejlődj. Pontosan érezni fogod, hogy mikor, meddig lehet továbblépni. Felső határ nincs... Vagy talán a maraton? De az után is van az ultramaraton. Persze nem muszáj addig eljutni, de tudnod kell, hogy az ember egy hosszútávfutó alkat. Az összes állat jobb nálunk rövid távon, de hosszú távon szinte egy se, úgy hogy én a hosszú távokban hiszek igazán (mondjuk 10+).

2009. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:) sokat segítettél:)
2009. ápr. 12. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!