Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A zumba vagy a pilates a jobb?

A zumba vagy a pilates a jobb?

Figyelt kérdés

Alapból pörgős vagyok,így a zumbát mondanám elsőre magamnak,mert az dinamikus,de vannak olyan időszakok mikor hónapokon keresztül érzékenyebb vagyok,olyankor inkább a kitartós" mozdulatok felé hajlok....alapból a zumbát választanám,de kiváncsi vagyok a tapasztalatokra....

Amit még tudni kell:

-kamasz vagyok

-enyhe túlsúlyom van,ezt le szeretném adni(has leginkább,de combból is mehet és egy kevés a fenékről is)

-szeretem a táncokat,dinamikus,ritmusos dolgokat,de a túl nagy megerőltetéstől elkezdek szédülni és a vérnyomásom rendetlenkedik:/

-a dinamizmus mellet szeretem a szép,lassú dolgokat is,néhány komolyzene is nagyon bejön és pár "relaxálós" zene is:)


szóval:fogyni szeretnék,és jól akarom magam érezni közben:)


Tanács?vélemény?tapasztalat?vagy bármi?:D


2011. aug. 7. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A dinamizmus mellet én is szeretem. (<- ez egy vicc volt)


Na hát tanács? Csináld amit szeretnél, ha ez a zumba akkor azt, ha a másik akkor azt, de egy szálkásító (diétás) étrend mindenképp fog kelleni. Ha feszes szeretnél lenni és amúgy is ide írtál, én javasolnék még heti 1-2 teljes testes átmozgató edzést az étrend és emellé.

2011. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a pirates a legjobb
2011. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mozgásnak jó mindkettő.

A zumba több kalóriát éget és állóképességet is növel valamilyen szinten.

A pilates meg teljesen másról szól.Az gerinctorna,ami rendbe teszi a derékproblémákat,megerősíti,jobb tartást ad.

De kezdésnek heti 3 zumba is jó lesz.

Viszont nem a kalóriaégetésről híres és nem is arra való.

A túlsúlyodra meg elsősorban diéta kell és intenzívebb edzés,mint ez a kettő.

Pl,kettlebell,küzdősport,spinning,ugrókötél.

2011. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*az 5.sort a végére szántam
2011. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!