Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezzem ezt az...

Hogyan értelmezzem ezt az edzéstervet?

Figyelt kérdés

[link]

Pl ott az első hét. Heti 2-3szor futás 5 percig, aztán megint, aztán x5 perc gyaloglás, aztán megint őt perc futás, de aztán egyből 10 perc futás, majd 2x10 perc gyaloglás és 2x10 perc futás? Ez így összesen 3 óra körül van, nem sok az egy kicsit egy kezdőnek?


2011. aug. 4. 20:10
 1/5 Draug ***** válasza:

Egy sáv egy percet jelent!

Szóval az első héten 2-3 alkalommal kell futnod. Hogy a hét melyik napjain, azt te döntöd el, csak két futás között legyen egy nap szünet.

A futás pedig a következőképp zajlik:

2 perc futás - 2 perc séta - 2 perc futás - 2 perc séta- 2 perc futás - 2 perc séta - 2 perc futás, és levezetésnek még egy kis gyaloglás. Ez egy alkalommal kb 20 perc.

2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 16. hét összesen 1 órás hol látsz te itt 3 órát? Egy ilyen egység 1 perc. 2 perc futással kezdesz utána 2 perc gyaloglás stb. Ne legyünk már funkcionális analfabéták.
2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én ezt nem értem, akkro fent mi az az 5 perc, 10 perc, 15 perc? Az minek van ott, ha egy ilyen egység egyperces?
2011. aug. 5. 12:23
 4/5 Draug ***** válasza:

Akármilyen hihetetlen, azt az egyszerűség végett írták oda fel :P Vagyis hogy tudd, hogy pl amikor végeztél a harmadik 2 perces futással, akkor épp 10 percnél kell tartanod.

Ez egyszerűen egy 5-percenkénti beosztás a könnyebb áttekinthetőség kedvéért. Alatta pedig az 5 perceket osztják fel még percekre.

2011. aug. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaa, értem, köszönöm. Akkor is hülyeség felül az a beosztás...
2011. aug. 17. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!