Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izom növelést és a szálkásí...

Az izom növelést és a szálkásítást lehet kombinálni?

Figyelt kérdés
Az izomnövelő és a szálkásító gyakorlatok igaz különbözök, de ettől a kettőt lehet párhuzamosan csinálni.Nem is ezzel van a baj hanem, amikor utánanéztem ezeknek, mindkettőnél egészen más étkezési szokás volt.vagyis ha én növelni és szálkásítani is szeretném az izmaimat akkor, hogyan táplálkozzak?Az írjon aki úgy szintén tapasztalt-sportoló,edző,testépítő
2009. ápr. 3. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kettő nehezen összekombinálható, mondhatni nem fog menni. Növelni akkor tudod az izmaidat, ha zabálsz, mégpedig rengeteg fehérjét, és sok szénhidrátot is. Emiatt elkerülhetetlenül zsírosodni is fogsz, ami fedetté teszi az izmaidat, viszont az izomtömeged is nőni fog. Szálkásításkor ezt a felgyülemlett zsírt kell lepucolni, a lehető legkevesebb izomveszteséggel. Ezért a két folyamatnál a táplálkozás teljesen különböző. A kettőt úgy lehet kombinálni, hogy folyamatosan magas fehérjén vagy, és a szénhidrát beviteled addig növeled, amíg el nem kezdesz nagy hájasodni, akkor visszaveszed. Így - elméletileg - el lehet érni egy nagyon lassú izomnövekedést, miközben a definiáltságod is megmarad. Azonban hogy ezt érzékeltessem, körülbelül 1-2 év alatt fog nőni 2 cm-t a bicepszed, változatlan testzsír % mellett és persze az erőszinted is csak nagyon nagyon lassan fog emelkedni, ami kudarc élményekhez, és az edzés abbahagyásához vezethet. Inkább javaslom neked hogy bontsd szét a kettőt, mert külön külön sokkal hamarabb lehet eredményt elérni, nem hiába csinálják még a legprofibbak is így.

2009. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Őszintén pont erre a válaszra gondoltam és vártam.Szóval csak az egyiket csinálhatom.de akkor melyiket érdemes?(könnyű atléta)
2009. ápr. 4. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:

ha most kezdet akkor tömegelős kaja, ha már izmos vagy akkor diéta

de sztem nemvagy izmos ha ilyet kérdezel, szóval adj neki egyél sok húst rizzsel!

70kgsan 500g rizs meg 1kg hús az adagom (még natúr wok)

2009. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!