Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomtömeg növekedés helyett...

Izomtömeg növekedés helyett fogyás. Miért?

Figyelt kérdés

November óta járok konditerembe, általában minden másnap. November óta fekve a 30 kg helyett már 50 kg-mal szériázok, de ki tudom nyomni a 60 kg-t is. Ez volt a célom, ugyanis a Rendőrtiszti Főiskolára felvételikor minél többször ki kell nyomni egy perc alatt a 60 kg-ot. (max pont=25 kinyomás)

Egy idő után, viszont a karom és mellizmom fejlődése leállt, hiába tudok nagyobb súlyt kinyomni, illetve hiába dolgozom bicepszre, tricepszre, stb. nagyobb súllyal. Azt vettem észre, hogy elkezdtem fogyni, pedig egyáltalán nem ez a célom! Fehérjét szedtem egy ideig, de később úgy döntöttem, csak és kizárólag természetes módon szeretnék edzeni, mindenféle "csodaszer" nélkül. Mi lehet a gond? Milyen edzéstervet ajánlotok, ami hatékony? Már nincs sok időm a felvételiig, max egy hónap.


2009. márc. 30. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel rendesen, nem fogsz fejlődni! Fehérjét "szedni"? Mégis mitől nőnél nagyra? Ha nagyot akarsz dobbantani, ajánlom, hogy kezdjél el tolni valami jófajta kreatinos tömegnövelőt, mondjuk MyoMax-et a Scitectől. 50kg-os szériából simán lesz 60-as, és tömeget is fog hozni. Az tévhit, hogy ezek "felfújóporok". Ha leállsz az edzéssel, persze hogy el fog tűnni az izom. Na szóval biztosnak tartom, hogy nem eszel eleget, ezzel kapcsolatban találhatsz útmutatást a [link]
2009. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a kiegen múlik a dolog kezdő korban. Ezzel nem azt mondom, hogy ne szedj tömegnövelőt. Egyszerűen enni kell. A tömegnövelés nem elsősorban a fehérje függvénye, hanem a jó minőségű szénhidráté. Megeszel napi 6-8 alkalommal összesen 3-6g/tsk szénhidrátot? Vsz. nem, mert befogytál az edzés ellenére. Egyre jobban terhelted az izomot és nem eszel eleget. Vsz. nem az edzésterv a hibás, bár azt nem említetted, hogy hogy ezded a többi izomcsoportot.
2009. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden másnap, mell: fekvenyomás, tárogatás; hát: lehúzás, T-rúd (ennek nem tudom, hogy mi a pontos neve, de a lényege, hogy egy rudat emelek a két lábam között, egyenes háttal, kicsit homorítva); has: felülések; kar: egy kezes súlyzókkal, ill. néha szűknyomás, váll: oldalra emelés, néha nyak mögül nyomás
2009. márc. 30. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
írj egy mailt,h hol laksz és mik a felvételin a feladatok. 1hónap alatt csodát nem lehet tenni, de sztem simán meglehet oldani,h felegyenek! amerikai edzői diplomám van úgyhogy segíthetek. myomaxot ne szedj! annál ezerszer jobb megoldásokat vagy más kiegeket tudok töredék áron!
2009. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a tanácsokat! Egyébként azt eszem, amit anyum főz, és kb. dupla annyit, mint azelőtt, hogy konditerembe jártam volna. :)
2009. márc. 30. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyu "kajája" se diátához se tömegnöveléshez nem jó. Főzz magadra, keress egy minta étrendet a neten, hogy miből kell állnia egy tömegnövelő kajálásnak. Amig a kaja ennyire nincs rendben addig nem igazán fogsz tudni komolyabb fejlődést elérni.

Lábra is kell edzeni!

2009. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Láb, azt kifelejtettem, bocsi. Tesi órai futások (mostanában minden órán futunk kb 12-15 percet) meg itthon is szoktam futni, illetve a konditeremben is van ilyen lábazó gép (rá ülve kell a sújt fölemelgetni, két lábbal.)


Az étrend miatt meg fogok nézelődni a neten.


Köszi a tippeket!

2009. márc. 30. 17:57
 8/8 anonim válasza:
hát ehhez jól kell tudni az erőfejlesztési módszereket...annak meg utána kéne nézni mielőtt edzzel és a táplálkozás is kulcsszerepet tölt be.
2010. febr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!