Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szereted a Decathlont?

Szereted a Decathlont?

Figyelt kérdés

Pozitív negatív vélemény?

Elég régóta használok iskolai táskának egy quechua forclaz 30 air táskát, baromi kényelmes, strapabíró, viszont vettem egy elég drága (10 ezer körüli) thermo hálózsákot, , igaz, hogy ultralight, és felfoghatatlanul kicsi, de valahogy kényelmetlen és hideg, és egy rakás műanyag az egész. Sok náluk a műanyag cucc, viszont a használati tárgyaik nagyon jók. Parasztvakítás? Vagy modern minőség?


2009. márc. 29. 20:22
1 2
 11/11 Acrab válasza:

Valaki említette a FORCLAZ 15°C LIGHT HÁLÓZSÁK-ot.

Ehhez annyit, hogy természetesen 1 hónap után viszed vissza akkor a legtöbb helyen rossz szemmel néznek rád. 1 év környékén pedig csúnyán...

Hálózsák esetében fontos, hogy sátorban használod, milyen sátorban használod, átázva, izzadtan fekszel bele, van -e és milyen a derékaljad, plusz valamit esetleg matracot használsz -e. Illetve éjszaka mennyire hűlik le a levegő.

Azért írok ilyen hosszan, mert a decathlon oldal mellett rákeresve erre a termékre csak ezt a fórumot hozta ki, hátha segítség valakinek.

Én most gondolkodom hogy egy nyárvégi 1 éjszakás túrához ezt a light-ot vigyem vagy az +1°C -os magas komfortú Husky hálózsákomat. Mert mostanság az idő már estére lehüll 15-20 °C köré.

És én főleg nyáron megszoktam, hogy inkább melegben, nyáron is valamivel betakarózva alszok, még ha részben is.

Tehát az éjszakai talajhőmérsékletet nagyon figyelni kell, plusz a derékaljat, matracot, takarót megéri beszerezni.


Decathlonos termékekkel a Solognac cipővel volt idáig leginkább bajom. Szétvált teljesen a ragasztása mentén. A kesztűk, pulcsik viszont jók. A Solognac nadrágok, kabátok is biztos jók vadászoknak, habár nekem rettentően ormótlannak és rossz dizájnúaknak hatnak.

Decathlonos sátrak jók, csak könnyített sajnos nincs náluk.

A Quechua olcsó táskák jók, évekig használtam a 3000 forintos táskát, most vettem egy túrázáshoz is megfelelőt 9000 forintért, rettentő sok zsebbel, merevítéssel. Csak ezért fokoztam le a régi tatyót bevásárlós táskának.

A Queachua cipőkkel is pozitív volt a legutóbbi vásárlásom náluk. Igaz, hogy a többi cipő közzül fél óráig válogattam míg a legkényelmesebbet kiválasztottam, de kibírta a telet, az átmeneti időszakot és néha túrázásra is felveszem.


1 baj van a Decathlonnál is, a belépőkategória főleg ilyen ciők tekintetében átugrandó, jóval kényelmesebbek a 15 és 20 ezer forint közöttiek...

Legutóbbi túradzsekim is onnét van most jut eszembe, utolsó darabosként 18-ról 9 ezerre áraszták le.

Szóval szerintem sokat is írtam, pedig először a kis hálózsákról akartam csak :D

Visszatérve az egy nyári hálózsák, csak nincs ráírva nagy kani betűkkel. Ha nyáron használod, matraccal, úgy hogy este is plusz 20 fok van masszívan, akkor biztos jó.

2019. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!