Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi biztosítja futás esetén az...

Mi biztosítja futás esetén az optimális "flash" élményt? (gyönyörérzet, mint a drogosoknál)

Figyelt kérdés
Hány perc futás, milyen tempóban, milyen környezetben ad számodra optimális flasht? Mik a tapasztalataid? Erre is rá lehet úgy szokni, mint a drogokra?
2011. júl. 7. 00:32
 1/9 anonim válasza:
már 3 hónapja futok de akkor érzem magam nagyon jól futás után amikor nagyon jól ment, szerintem mindegy a táv és szerintem nem az fog hiányozni hogy ezt az élményt érezd mint a drogosoknál mert úgy biztos nem fogsz érzeni inkább a mozgás miután abbahagyod
2011. júl. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én eddig csak olyanról hallottam, hogy leguggolsz, 20-szor kb. lihegve veszed a levegőt, aztán hirtelen felállsz, a szádba veszed asz ujjad, és úgymond "abba fújsz". Vagyis fújnád ki a levegőt, de meggátolod a kijutását, jobban nem tudtam elmondani. Osztálytársaimnál eléggé működött :)
2011. júl. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én kábé 12 évesen 3-4 km erős tempójú futás (iskolai verseny) utolsó pár száz méterén "flasheltem". :D

Hihetetlenül kész voltam, a s.ggemen is levegőt vettem, fájt mindenem, ám egyszer eltűnt minden fájdalom, szar érzés, szép lassan alig éreztem a lábam, nem érzékeltem a külvilágot, csak futottam, mint egy gép. Úgy éreztem, hogy ezt még órákig tudnám csinálni. Átestem a holtponton, minden megszűnt körülöttem. Furcsa élmény volt.

2011. júl. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a jelenség neve futóbódulat. az endorfin okozza. általában a drogok is általában az endorfintermelést "buherálják" a testedben, vagy a receptoraihoz kötődnek.


Az intenzív testmozgás is fokozza az endorfintermelést, nem kizárólag a futás. erről beszél kb Arnold is a pumping ironban: http://www.youtube.com/watch?v=eI0i3gZydZo


Az, hogy mennyi mozgás után indul be az E. termelése, egyénenként, edzettségi szinttől függően változik.

2011. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és rá lehet szokni. viselkedéses addikció. gondolj azokra, akik megszálottan sportolnak. Én is ilyen vagyok, ha valami miatt nem tudok edzeni, akkor jobb, ha nem szólnak hozzám...
2011. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit a 2. írt, az meg teljesen már cucc, az a neve, hogy hiperventilláció. nem kell hozzá guggolgatni, elég az, ha gyorsan, erőltetve mélyeket lélegzik az ember.


Ekkor a vér ph-ja lúgos irányba eltolódik, respiratorikus alkalózis jön létre, ami miatt az agyi erek összeszűkülnek, ez okozza a tüneteket. Akár eszméletvesztés, tetániás rohamot is okozhat.

2011. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az komoly...(utolsó válasz)
2011. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azt a lihegőset én is megcsináltam:D komoly volt, amikor elkezdtem fújni az ujjam elsötétült minden és elkezdtem képzelődni:D haverom kapott el meg ő ébresztett fel... utána jöttem rá h nem kéne ezzel szórakozni:D
2011. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A futás hatására "flash" élmény nekem néha 6km-en is előjön kicsit. Egyszer volt 15km-en hogy szépen lassan hosszú nyújtott lépésekkel kezdtem és a végére úgy éreztem még egyszer lebírnám futni. De megálltam és a lábam így magától nyomatódott előre de nagyon durván.
2011. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!