Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzés + bicajt tolok...

Súlyzós edzés + bicajt tolok - Hanyag tartás / előre eső vállak ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Aktívan sportolok (bicó + mellé súlyzós edzés), de nyomorult a tartásom. Oldalról nézve a vállaim "előre vannak esve".

Nem idegen tőlem a kitartás meg az erőfeszítés, így ha azt mondjátok, hogy a megoldás: járjak valamilyen pontosan meghatározott módon kihúzott háttal, mint ha karót nyeltem volna, meglesz.

Úgy tudom, hogy hátizmot erősítve is orvosolható a probléma, de attól tartok, hogy nálam a rossz beidegződés esélyesebb. Informatikus vagyok ugyanis, gépnél görnyedős.

Van valami S is a gerincemben a doki szerint, de azt nem vágom, mit jelent.


Ha az a megoldás, hogy figyeljek jobban a tartásomra, akkor hogyan? Legyen hátra "feszítve" a vállam? Vagy csak a törzsem egyenes, mintegy kihúzva magamat?


Köszi.


2011. jún. 30. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem az evezést javasolták, meg a hátsó váll erősítést.

attól hogy a törzsed egyenes sajnos még a vállad előre fog esni ugyanúgy.

de arra figyelj hogy sulyzózás közben megfelelően tartsd a vállad...esetleg a tarkohóz húzás, huzódzkodás...nem tom ezek tippek, de mindjárt jönnek a "vérgyúrók" és megmondják a frankót :)

jó kérdés...engem is érdekel

2011. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 matekid ***** válasza:
Ember, ha izmos vagy nagyon fontos hogy milyen a tartásod!!! Egyszerűen told ki a melled mintha egy kigyurt állat lennél (bocs ha az vagy) a hátad nem kell hogy feszitsed de legyen egyenes érted
2011. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na ez a mellkitolás egészen jól működik, lecsekkoltam a tükörben. Mondjuk kicsit talán olyan az összkép, mint ha be lennék kakkantva. Nem tudom, melyik a jobb. :D

Nem vagyok hű de izmos, de azért látszik, hogy nem sakkozom. :D

2011. jún. 30. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor ott a megoldás...be kell kakkantani :)
2011. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csinálj minden nap 50 homorítást meg 150csípőemelést.

De a komplett gerinctorna vagy rendszeres úszás kellene neked.

2011. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
gondolom ha informatikus vagy akkor dolgozol és van pénzed, sztem keress fel egy gyógytornászt, mert am nagyon nem mindegy h milyen gyakorlatokat csinálsz, megnéz segít megmutatja milyen a helyes testtartás amikor állsz, amikor ülsz és emellé tornáztat h megizmosodjanak azok a részeid amik a helyes tartáshoz kellenek
2011. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Eszembe jutott :) hogy a doki azt mondta, hogy menjek el egy gyógytornára, és vegyem fel, hogy miket kell csinálni. :D

Majd valamit alkotok.

2011. júl. 1. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar, akkor mindenképp az egyéni gyógytornát javaslom, nem tudom mik lehetnek az óradíjak, de a csoportos foglalkozás az lufi. Ha meg egyénileg jársz felvenni se kell mert folyamatosan foglalkoznak veled+te otthon. Így a legeredményesebb és a leghatásosabb. A folyamatos kontroll elengedhetetlen. Ha meg csak egyedül próbálod valószínüleg nem lesz teljes a siker. De azért remélem megmarad a kitartásod! Sok sikert!
2011. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!